Польському роботодавцю загрожує 5 років в’язниці за приховування смерті українця

Польському роботодавцю загрожує 5 років в’язниці за приховування смерті українця

Власниця фірми вивезла до лісу працівника, який знепритомнів на роботі

Польському роботодавцю загрожує 5 років в’язниці за приховування смерті українця
фото Shutterstock

До 5 років позбавлення волі загрожує власниці фірми з виготовлення трун за ненавмисне спричинення смерті свого працівника. Коли чоловіку стало погано на роботі і він втратив свідомість, директорка просто вивезла його до лісу неподалік міста Вонґровєц у Великопольському воєводстві, і там лишила. Тіло чоловіка знайшли лісники за 125 км від місця його роботи, передає Польське радіо з посиланням на «Gazeta Wyborcza».

У зв’язку з цією справою затримано власницю закладу, жінку арештували.

Речник польської поліції Анджей Боровяк заявив у понеділок, що померлим виявився 36-річний громадянин України Василь Чорний. Чоловік працював на підприємстві з виробництва трун неподалік міста Новий Томишль. В Україні в нього залишилися дружина і троє дітей. Дружина стверджує, що на жодні важкі захворювання на зразок епілепсії чоловік не страждав.

Поліцейські з’ясували, що у спекотний день чоловіку стало погано на роботі і він знепритомнів. Коли інші працівники повідомили власницю, вона заборонила викликати карету швидкої допомоги і наказала всім іти додому. Очевидно, вона боялася, що в неї будуть проблеми через нелегального робітника, цитує Gazeta Wyborcza речника поліції.

Потім виявилося, що непритомний чоловік зник з закладу. Не було його також вдома, де він мешкав. За дивних обставин зник також один з українців, котрий з ним проживав і працював, підкреслив Боровяк. За декілька днів зниклого українця виявили його в одному з хостелів у Ломжі.

За інформацію речника поліції, докази та інші матеріали дали підстави для висунення власниці закладу обвинувачення у ненаданні допомоги непритомному чоловіку, а також ненавмисному спричиненні смерті. За це їй загрожує до 5 років ув’язнення. Подібне покарання загрожує затриманому громадянину України, який, знаючи обставини інциденту, переховувався та приховав інформацію, перешкоджаючи слідству.

Сім'я зібрала $2 тисячі для перевезення тіла в Україну.

«Смерть Василя безпрецедентна, – прокоментував почесний консул України в Познані Вітольд Хоровський. – У цьому випадку послідовність подій типова: нелегальне працевлаштування – нещасний випадок – страх роботодавця – рішення з катастрофічними наслідками. Зрештою, до польських робітників тут не могло би бути такого ставлення. Нічого не працює. Ні апелювання до співчуття, ні правові наслідки», – сказав консул.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті