«Укрнафта» оскаржує зобовязання відчисляти 90% чистого прибутку на дивіденди за 2018 рік

«Укрнафта» оскаржує зобовязання відчисляти 90% чистого прибутку на дивіденди за 2018 рік

«Укрнафта» простить на час розгляду позову зупинити діяльність норми, що зобов’язує її направляти 90% чистого прибутку на виплату дивідендів

«Укрнафта» оскаржує зобовязання відчисляти 90% чистого прибутку на дивіденди за 2018 рік
Фото: pixabay.com

ПАТ «Укрнафта» оскаржило у суді постанову уряду про норматив відчислення чистого прибутку за 2018 рік. Про це говориться у постанові Окружного адмінсуду від 18 та 19 червня. Про це повідомляє enkorr.

Компанія «Укрнафта» не згідна з рішенням уряду встановити для неї базовий норматив з дивідендів за 2018 рік на рівні 90% від чистого прибутку.

«Укрнафта» простить на час розгляду позову зупинити діяльність норми, що зобов’язує її направляти 90% чистого прибутку на виплату дивідендів», – йдеться в повідомленні.

Судді повернули заяву про забезпечувальні міри через несплату судового збору. Безпосередньо сам позов розглядає суддя Андрій Федорчук.

Чистий прибуток  ПАТ «Укрнафта» склала 6,4 млрд грн. Урядова постанова №364 від 24 квітня 2019 року зобов’язує «Нафтогаз» проголосувати за направлення на виплату дивідендів 90% чистого прибутку, тобто 5,7 млрд грн, завдяки яким у дербюджет повинно були перераховано 2,8 млрд грн.

За розрахунками податковий борг «Укрнафти» – 30 млрд грн. «Нафтогаз» розглядає різні варіанти погашення боргу. Проте відсотки, які нараховуються, перевищують платежі, які здійснює «Укрнафта», тому податковий борг збільшується.

Детальніше про борг «Укрнафти» читайте у матеріалі Mind «Борг продовжує зростати, що не дає «Укрнафті» розвиватися» – 4 тези Юрія Вітренка зі зборів акціонерів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті