На Українській енергетичній біржі вперше пройдуть торги електроенергією
Спецпроект
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

На Українській енергетичній біржі вперше пройдуть торги електроенергією

Аукціонний комітет прийняв відповідний регламент

На Українській енергетичній біржі вперше пройдуть торги електроенергією
Фото Shutterstock

Аукціонний комітет прийняв регламент проведення торгів електроенергією за двосторонніми договорами виробництва державної Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» та ПАТ «Укргідроенерго».  Перші торги будуть призначені на 27 червня на майданчику Української енергетичної біржі (УЕБ).

Про це повідомляють Українські новини.

Організація електронних аукціонів необхідна для реалізації механізму PSO, який гарантує низькі ціни на електроенергію для населення.

За словами генерального директора УЕБ Олександра Коваленко, торгова площадка і учасники готові до проведення торгів.

«Навчання пройшли близько 200 учасників торгів, в тому числі і представників національних виробників: «Енергоатому», «Укргідроенерго», «Центренерго» та ін», – зазначив Коваленко, додавши, що торги будуть електронними і анонімними, що виключає змову між учасниками торгів, а результати будуть публікуватися на сайті біржі, що зробить процес максимально прозорим.

Відповідно до Закону України «Про ринок електроенергії», з 1 липня в рамках другого етапу енергореформи запрацює оптовий ринок електроенергії. Реформа ринку електроенергії проводиться в рамках імплементації Україною Третього енергопакету Європейського Союзу. Метою реформи є створення конкурентного оптового і роздрібного ринків електроенергії за європейською моделлю.

Раніше повідомлялось, що «Нафтогаз» починає торги газом на УЕБ. В середині червня, Укргазвидобування» виставило 4600 тонн нафтопродуктів на УЕБ.

Нагадаймо: загальний обсяг реалізованого за травень природного газу перевищив 51,4 млн грн

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті