В Кремлі заявили про ядерну кризу у разі появи ракет США біля кордонів РФ
В МЗС заявили, що РФ варто готуватись до «найгіршого сценарію»

Можливе розміщення американських ракет на суші поблизу російських кордонів може призвести до ракетному кризи, близької до Карибської. Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков, виступаючи на розгляді Закону про призупинення участі Росії в Договорі про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД), передає ТАСС.
«Що стосується американських планів, то, звичайно, представники адміністрації Білого дому і Пентагону і представники міжнародного секретаріату НАТО нас зараз частують обіцянками, що у США і альянсу немає планів або намірів розгортати майбутні системи такої дальності на суші в Європі, – сказав дипломат . – Але те, що відбувається, зокрема, з Основоположним актом Росія – НАТО, де зафіксоване формулювання про те, що в альянсу немає планів, намірів або причин розгортати істотні сили поблизу російських кордонів, на території нових держав – членів НАТО, показує, що все це легко змінюється».
На його думку, РФ треба готуватись до «найгіршого сценарію».
« Планів немає, але у випадку з пусковими установками Мк-41 це вже стало реальністю, – зазначив заступник міністра. – Наміри НАТО як були агресивними, так і залишилися. Якщо ж справа дійде до реального розгортання на суші такого роду систем, то ситуація не просто ускладниться, а загостриться до межі, ми можемо опинитися в ситуації ракетного кризи, близької до Карибської».
Рябков висловив надію, що після 2 серпня, коли, як передбачається, перестане діяти ДРСМД, «не відбудеться швидкого, обвального погіршення обстановки».
«Виходячи з логіки неприпустимість такого розвитку, президентом Росії Володимиром Путіним оголошено мораторій на розгортання наших майбутніх систем, які будуть володіти такою дальністю», – сказав високопоставлений дипломат.
Днями НАТО закликав Росію знищити ракету нового виробництва до серпня і дотримуватися договору щодо недопущення виробництва наземних ядерних боєголовок в Європі. В інакшому випадку альянс пригрозив рішучою відповіддю.
Нагадаємо: в грудні 2018 року США пригрозили вийти з угоди, якщо Росія не повернеться до виконання своїх договірних зобов'язань протягом 60 днів.
Після закінчення цього терміну, в лютому 2019 року, американський держсекретар Майкл Помпео оголосив про припинення участі США в ДРСМД.
4 березня президент Росії Владімір Путін підписав указ про припинення виконання договору російською стороною
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].