Державний та місцеві бюджети втратили 10 млрд грн 2018 року через АЗС-«нелегалів»

Державний та місцеві бюджети втратили 10 млрд грн 2018 року через АЗС-«нелегалів»

Через 1 500 нелегальних заправок щомісячно продється близько 40 000 тонн палива

Этот материал также доступен на русском
Державний та місцеві бюджети втратили 10 млрд грн 2018 року через АЗС-«нелегалів»
Фото: УНІАН

Втрати державного та місцевих бюджетів через «тіньовий» ринок нафтопродуктів у 2018 році склали близько 10 млрд грн. Про це, як передає Інтерфакс-Україна, повідомила президент Нафтогазової асоціації Неля Привалова.

За її словами, на даний момент в Україні нелегально працюють щонайменше 1 500 заправок, через які щомісячно продається до 40 000 тонн палива. Тіньовий ринок у сегменті дизпалива складає близько 20%, зрідженого газу – близько 50%.

Нагадаємо, що парламент відтермінував запровадження ліцензування зберігання нафтопродуктів з 1 липня 2019 року на 1 січня 2020-го, уваливши відповідний закон, який запускає нову систему контролю за фактичним обігом та залишками палива, посилення відповідальності за нелегальні операції з паливом, однак президент його не підписав.

Також варто зазначити, що уряд на засіданні 19 червня ухвалило із триденним доопрацюванням порядок ведення єдиного державного реєстру суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва та зберігання палива.

Як раніше писав Mind, згідно з даними на кінець 2018 року за інформацією Нафтогазової асоціації України (НАУ), за минулий рік в країни було продано до 1,2 млн тонн палива за межами легальних заправок. Тобто «в тіні» знаходилось від 30 до 50%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті