Влада США виявила нову проблему із літаками Boeing 737 MAX
Через виявлення нового дефекту відтерміновується відновлення експлуатації літаків даної моделі

Американська авіабудівна корпорація Boeing повинна знизити «потенційний ризик», який був нещодавно виявлений Федеральним управлінням цивільної авіації США (FAA). Заборону на експлуатацію літака Boeing 737 Max скасують, коли це буде визнано безпечним, підкреслюється в заяві, опублікованій на сайті FAA, передає DW.
Може йтися про нову проблему в програмному забезпеченні Boeing 737 MAX, виявленої пілотами FAA під час тестів з використанням тренажера-авіасимулятора. За цими даними, у пілотів виникали труднощі з управлінням літаком після включення системи маневрування по тангажу (MCAS).
Через виявлення нового дефекту відтерміновується відновлення експлуатації літаків Boeing 737 MAX. Якщо раніше заборону на експлуатацію цієї моделі могли зняти до кінця червня, то тепер перший тестовий політ може відбутися не раніше 8 липня. Для перевірки результатів випробувань авіаційній службі США треба щонайменше від двох до трьох тижнів. У авіакорпорації заявили, що тісно співпрацюють з FAA, аби якнайшвидше літаки цієї моделі відновили польоти.
Нагадаємо: компанія Boeing потрапила до гучного скандалу після двох смертельних авіакатастроф. Літак Boeing-737 Max 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines, що виконував рейс з Аддіс-Абеби в Найробі, зазнав аварії 10 березня в 60 км на схід від столиці Ефіопії. Авіакатастрофа забрала життя 157 осіб. Ця катастрофа стала другою катастрофою літака цього типу за півроку: в кінці жовтня 2018 року Boeing-737 Max 8 індонезійської компанії Lion Air впав в море Яванця незабаром після вильоту з аеропорту Джакарти. Загинули всі 189 осіб, що знаходилися на борту.
Президент корпорації Boeing Денніс Мюленбург визнав, що причиною падіння двох літаків Boeing 737 MAX 8 в Індонезії та Ефіопії стала відмова програмного забезпечення.
Попередній звіт у справі про катастрофу літака в Ефіопії показав, що пілоти дотримувалися всіх інструкцій виробника, але це не запобігло катастрофі. Більшість країн світу, включаючи США, заборонили експлуатацію Boeing 737 MAX до закінчення розслідування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].