Захворіло у світі
5,813,997
Померло у світі
360,397
Вилікувалось у світі
2,418,865
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
Трамп і Меркель обговорювали ситуацію на Донбасі та Іран під час G20

Трамп і Меркель обговорювали ситуацію на Донбасі та Іран під час G20

Розмова проходила в люб’язному тоні, хоча відносини між країнами останнім часом погіршились, зокрема, завдяки і «Північному потоку – 2»

Трамп і Меркель обговорювали ситуацію на Донбасі  та Іран під час G20
Ангела Меркель, Дональд Трамп
фото www.flickr.com/photos/148012516@N08

Канцлер ФРН Ангела Меркель і президент США Дональд Трамп на полях саміту країн «Великої двадцятки», що відкрився в Японії в п'ятницю, 28 червня, обговорили ситуацію на сході України. У числі інших тим були ситуація в Лівії, конфлікт США з Іраном , а також європейсько-американські відносини в сфері торгівлі. Про це повідомив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт після зустрічі двох лідерів, передає DW.

На зустрічі з Меркель Трамп, незважаючи на численні розбіжності з Німеччиною з принципових питань, обсипав федерального канцлера люб'язностями, називаючи її «фантастичною жінкою», «фантастичною особистістю» і «чудовим другом», а відносини США з ФРН – «грандіозними».

Меркель відреагувала стримано, подякувавши президенту, одразу переключилася на економічні теми. Канцлер нагадала, що Німеччина не тільки активно торгує, а й робить в США масштабні інвестиції. Трамп погодився з цим, зазначивши, що двостороння торгівля між США і ФРН досягла «високого рівня» і буде рости і надалі.

У минулому Трамп неодноразово критикував Німеччину за надто високий, на його думку, профіцит у торгівлі з США, а також за прихильність Берліна до германо-російського проекту «Північний потік – 2». Тільки напередодні саміту в Осаці Трамп в одному з телеінтерв'ю звинуватив Німеччину в тісних зв'язках з Росією, заявивши: «Вони платять потенційному ворогові».

На зустрічі в Осаці Трамп і Меркель уникали таких спірних тем, як витрати Німеччини на оборону і захист клімату. Видання повідомляє, що Меркель, очевидно, не сподобалося, коли Трамп ні з того, ні з сього переключився на передвиборну кампанію в США, звинувативши опозиційних демократів в бажанні забезпечити нелегальних мігрантів державної медстраховкою. На зустрічах глав держав і урядів не прийнято обговорювати внутрішньополітичні теми. Поки Трамп критикував демократів, Меркель не дивилася йому в очі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті