На Хмельниччині у свиногосподарствах від не вірусних патологій загинуло 7720 свиней

На Хмельниччині у свиногосподарствах від не вірусних патологій загинуло 7720 свиней

Вірус АЧС ветфахівці Держпродспоживслужби не виявили

На Хмельниччині у свиногосподарствах від не вірусних патологій загинуло 7720 свиней
Фото: pixabay.com

На 12 господарствах «Аграрної Компанії 2004» з початку 2019 року загинуло 7720 свиней через захворювання неінфекційної патології. Про це Mind повідомили в Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

«Відповідно до інформації головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, наданої листом від 14 червня 2019 року, на території області у 5  районах розташовано 12 господарств «Аграрна компанія 2004». З  початку 2019 року в господарства «Аграрної компанії 2004» загинули 7 720 голів, причинами загибелі стало захворювання не інфекційної патології», – повідомили у Дерпродспоживслужбі.

Також там повідомили, що «при переміщене з господарства «Аграрна компанії 2004» свинопоголів’я піддається клінічному огляду та вибірковій термометрії. За фактами загибелі тварин спеціалістами ветеринарної медицини проводилися заходи, передбачені вимогами  діючого законодавства. При тому до Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродсподивслужби було направлено паталогічний матеріал для дослідження на африканську чуму свиней. З початку року було досліджено 409 проб патологічного матеріалу від загибеллих тварин. Збудника африканської чуми свиней (АЧС) не виявлено».

У Вінницькій та Тернопільській областях, за даними Держслужби,  свиноферм «Аграрна компанія 2004» не зареєстровано, а перевезення тварин з нього до Вінницької та Тернопільської областей не відбувалося.

Крім того у Держслужбі повідомили, що ані від споживачів, ані від громадських організацій  та місцевих органів Держпродспоживслужби у Вінницькій  та Тернопільскій  областях не надходила інформація про потрапляння м’са та продуктів у роздрібну мережу від хворих і ймовірно хворих на АЧС свиней.

До того ж, повідомили Mind, «людина на АЧС не хворіє».

Нагадаємо, раніше Mind повідомляв, що  на підприємствах «Аграрна компанія 2004» почався масовий мор свиней. Його причиною, за інформацією нашого джерела.стала  епідемія африканської чуми свиней (АЧС). За нашою інформацією масовий мор свиней мав місце у свиногосподарствах Хмельниччини, Вінничини та Тернопільщини.

Про те чому АЧС швидко поширюється Україною, як захищати свинарів та що робити із проблемою дізнатись можна із матеріалу Mind «Чому Україна зазначає великих збитків від Африканської чуми свиней».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті