Туск і Путін обмінялися шпильками на адресу один одного
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Туск і Путін обмінялися шпильками на адресу один одного

Путін вважає, що ліберіалізм віджив себе, а Туск зауважив, що застарілим є авторитаризм

Туск і Путін обмінялися шпильками на адресу один одного
фото Shutterstock

Президент Європейської ради Дональд Туск зауважив, що авторитарна манера управління державою і культ особистості застаріли, хоча вони якийсь час можуть здаватися ефективними. Про це він сказав перед самітом «Великої двадцятки», коментуючи висловлювання російського президента Владіміра Путіна в інтерв'ю Financial Times про те, що ліберальна ідея застаріла.

«Я категорично не згоден з міркуванням про те, що лібералізм застарів. Ми як європейці повинні твердо і однозначно захищати і просувати ліберальну демократію. Той, хто стверджує, що ліберальна демократія застаріла, також стверджує, що застаріли свобода, верховенство права і права людини. Для нас, жителів Європи, ці цінності будуть залишатися важливими і яскравими. Я вважаю застарілими авторитаризм, культ особистості, правління олігархів. Навіть незважаючи на те, що вони можуть здаватися ефективними», – підкреслив Туск.

Напередодні Путін в інтерв’ю FT заявив, що «ліберальна ідея застаріла». «Вона увійшла в суперечність з інтересами переважної більшості населення в світі», – підкреслив Путін.

Він зазначив, що лібералізм не повинен домінувати, але має право на існування. За його словами, ліберали в останні десятиліття намагалися диктувати світу свою волю, але зробили багато трагічних помилок. Таким Путін вважає рішення канцлера Німеччини Ангели Меркель про прийом більш 1 млн сирійських біженців. Він назвав його «помилковим» і протиставив йому позицію Трампа, який намагається зупинити потік мігрантів і наркотрафіку з Мексики в США.

«Ліберальна ідея передбачає, що нічого не потрібно робити. Убивай, грабуй, насилуй – тобі нічого не буде, тому що ти мігрант, треба захищати твої права. Які права? Порушив – отримай покарання за це», – заявив Путін.

«Диктат [лібералів] практично настав всюди: і в засобах масової інформації, і в реальному житті. З деяких питань вважається непристойним рот відкрити навіть. Я не прихильник того, щоб негайно все заткнути, зав'язати, закрити, розпустити, всіх заарештувати, розігнати. Ні звичайно. Ліберальну ідею не можна знищувати, вона має право на існування, і навіть підтримувати потрібно в чомусь. Але не треба вважати, що вона має право на абсолютне домінування», – зазначив російський глава держави. На що інтерв’юер зауважив, що погляди Путіна повністю збігаються з поглядами Трампа.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло