Макрон пропонує три кандидатури на пост глави Єврокомісії

Макрон пропонує три кандидатури на пост глави Єврокомісії

Французький лідер хотів би бачити на головних постах Ради Європи «двох чоловіків і двох жінок»

Макрон пропонує три кандидатури на пост глави Єврокомісії
Фото: УНІАН

Президент Франції Еммануель Макрон назвав три кандидатури, які, на його думку, могли б очолити Єврокомісію (ЄК). Про це пише видання welt.

Він вважає, що главою Єврокомісії має стати або головний парламентер ЄС по Брексіту Мішель Барньє, або єврокомісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер, або ж перший віце-голова ЄК Франс Тіммерманс. 

«Я можу назвати кілька імен – Мішель Барньє, Маргрете Вестагер, Франс Тіммерманс», -– сказав Макрон.

За його словами, «призначення повинні грунтуватися на ясних принципах і загальних пріоритетах ЄС». «Я розраховую, що ми зможемо вийти з цього саміту з відповідями і новою командою», – додав він.

«Я оптиміст. Я вважаю, що ми зможемо дійти згоди. Для цього потрібен дух компромісу і амбіції для ЄС», – сказав він.

Також французький лідер заявив, що на головних постах Ради Європи хотів би бачити «двох чоловіків і двох жінок».

Додамо, що найбільш ймовірним майбутнім главою Єврокомісії вважають голландського соціаліста Франса Тіммерманса. Про це заявили дипломати і офіційні особи сьогодні, за кілька годин до зустрічі лідерів Європейського союзу, під час якої мають вирішити, хто займе високі пости блоку.

Якщо 58-річний Тіммерманс стане наступником Жан-Клода Юнкера, то його пріоритетами, як він заявляв раніше, будуть боротьба зі зміною клімату, забезпечення мінімальної заробітної плати для європейців і побудова зв'язків з Африкою, де проживають багато мігрантів, які приїхали в Європу в останні кілька років.

У той же час Польща виступає проти кандидатури Франса Тіммерманса на пост глави Європейської комісії. Про це сказав прем'єр-міністр країни Матеуш Моравецкій.

«Європа повинна мати таких кандидатів, які здатні об'єднувати, здатні виробляти консенсус, здатні виробляти компроміс», – сказав Моравецкій.

«Франс Тіммерманс не є кандидатом компромісу. Франс Тіммерманс є, звичайно, кандидатом, який дуже сильно розділяє Європу і не розуміє Центральну Європу, Європу, яка звільнилася від посткомуністичних проблем», – заявив польський прем'єр.

Нагадаємо: сьогодні лідери Євросоюзу повинні узгодити на саміті кандидатів на посади голів ЄК, ради Європи та інші керівні посади в інституціях ЄС.

Раніше Mind писав, що лідери ЄС не змогли обрати заміну Дональду Туску та Жан-Клоду Юнкеру на саміті 20 червня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті