Нові правила отримання посилок з-за кордону набрали чинності

Нові правила отримання посилок з-за кордону набрали чинності

Відтепер, якщо вартість посилки перевищить еквівалент 100 євро, потрібно буде сплатити 20% ПДВ

Нові правила отримання посилок з-за кордону набрали чинності
Фото Shutterstock

Сьогодні, 1 липня, набирають чинності нові правила отримання посилок з-за кордону.

Усі товари, що перевищуватимуть еквівалент 100 євро, будуть оподатковуватись у другій половині 2019 року та протягом всього 2020 року.

Якщо вартість посилки перевищить еквівалент 100 євро, потрібно буде сплатити 20% ПДВ. Посилка для фізичної особи також оподатковуватиметься 10-відсотковим митом від суми, що перевищує еквівалент у 150 євро.

Нарахування митних платежів на товари, що переміщуються в міжнародних поштових відправленнях та є об’єктами оподаткування, здійснюються на дату подання операторами поштового зв’язку відправлення для здійснення митного огляду разом із митними деклараціями СN 23 та іншими необхідними документами, а не на момент їх купівлі за кордоном.

Як повідомив кореспонденту Mind директор «Нова Пошта Інтернешнл» Юрій Беневитський, наразі середня вартість посилок з-за кордону складає $28,9, вага – 0,7 кг. Відсоток посилок, вартість яких перевищує 100 євро складає 7%. 

Всього за 5 місяців цього року компанія доставила більше 1 млн міжнародних посилок.

«Нова Пошта» завчасно проінформувала клієнтів про зміни в оформленні закордонних посилок для розрахунку вартості після 1 липня і продовжує за стандартною процедурою доставляти їх на митний склад.  З нашого боку жодних передумов для затримки посилок нема. Митне оформлення проходить під контролем державних органів, на їх роботу ми не впливаємо», – йдеться в повідомленні.

Основний потік посилок з-за кордону – замовлення в зарубіжних інтернет-магазинах. ТОП іноземних країн, з яких йде доставка в Україну (враховуючи електронну комерцію): Китай, США, Польща, Великобританія, Молдова, Грузія.

ТОП відправлень між фізособами виглядає наступним чином: Молдова, Грузія, Великобританія, Німеччина, Італія.

Нагадаймо: як раніше повідомили у компанії «Укрпошта», оподаткування посилок вартістю від 100 євро не зачепить більшість фізосіб, оскільки вартість левової частка посилок не перевищує 100 євро.

Раніше повідомлялося, що ДФС хоче обмежити кількість «безподаткових» поштових посилок. Фіскальна служба у 2018 році зосередилася на ухиленнях від оподаткування через поштові відправлення.

Нагадаємо: Кабмін у листопаді 2018 року хотів почати обкладати ПДВ посилки з-за кордону вартістю від 100 євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло