Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Спрощений порядок надання адрес нерухомості починає діяти відсьогодні

Спрощений порядок надання адрес нерухомості починає діяти відсьогодні

Експеримент триватиме з 1 липня 2019 по 31 грудня 2020 року

Спрощений порядок надання адрес нерухомості починає діяти відсьогодні
Фото: УНІАН

З 1 липня почав діяти експериментальний порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна. Про це з посиланням на слова Льва Парцхаладзе, повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

«До сьогодні наданням поштових адрес об’єктам будівництва займалися органи місцевої влади на власний розсуд. Не було чіткої процедури присвоєння адрес. Нажаль, це сприяло корупційним зловживанням та гальмуванню ведення бізнесу. Тому був розроблений чіткий прозорий порядок присвоєння поштових адрес новозбудованим об’єктам. Ці зміни також можуть позитивно вплинути на інвестиційний клімат України та покращити позиції нашої країни у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, зокрема за компонентом  «Отримання дозволів на будівництво», – повідомив заступник міністра

Він нагадав, що передбачається присвоєння адрес об’єктам будівництва та нерумості за єдиними процедурами безоплатно: під час отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки або містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки; після отримання документу, що надає право на виконання будівельних робіт; після прийняття об’єкта в експлуатацію.

Тобто отримати адресу об’єкту будівництва та нерухомого майна можна буде за 5 робочих днів замість 30 днів, як це було раніше.

Адреси присвоюватимуть органи місцевої влади – виконкоми сільської, селищної, міської ради, районні у місті Києві державні адміністрації, районні та обласні державні адміністрації.

Зазначимо, що за інформацією мінрегіону, там підготовлено наказ для затвердження порядку визначення реквізитів адреси об’єктів будівництва та об’єктів нерухомого майна і зараз він проходить останні погодження.

Варто додати, що експериментальний порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та нерухомого майна діятиме з 1 липня 2019 по 31 грудня 2020 року. Відповідна постанова КМУ №367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» набрала чинності 28 квітня цього року.

По завершенню експерименту мінрегіон має підготувати аналітику щодо його реалізації для остаточного затвердження рішення на законодавчому рівні.

Нагадаємо, як писав Mind, запровадження даного експерименту анансувалося ще на початку травня цього року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті