Рада не зобов’язана запрошувати ПАРЄ на вибори – МЗС

Рада не зобов’язана запрошувати ПАРЄ на вибори – МЗС

Дорадчий орган сам проголосував за необов’язковість виконання своїх рішень, коли повернув до ПАРЄ Росію

Рада не зобов’язана запрошувати ПАРЄ на вибори – МЗС
фото Wikipedia

Спостерігати за виборами в Україні є правом Парламентської асамблеї Ради Європи, водночас, парламент не зобов‘язаний запрошувати ПАРЄ, що втрачає свій авторитет через скасування рішень щодо російської агресії проти України. Про це у коментарі Укрінформу заявила речниця МЗС Катерина Зеленко.

Вона пояснила,що раніше, коли між ВР та ПАРЄ ікнули «дружні, партнерські відносини, які на сьогодні навряд чи можна так охарактеризувати», керівництво ВР ініціативно запрошувало ПАРЄ спостерігати за виборами в Україні.

 Зеленко також наголосила, що ПАРЄ є дорадчим органом відповідно до Статуту Ради Європи, тому її ріш6ння не є обов’язковими до виконання.

За її словами, парламент не зобов‘язаний запрошувати ПАРЄ спостерігати за виборами.

«На жаль, на червневій сесії цей дорадчий орган РЄ сам проголосував за необов’язковість виконання своїх рішень, коли, по суті, скасував вимогу до Росії виконувати не одне, а цілих 7 рішень, схвалених у відповідь на російську агресію проти України. Тому питання до пані Паск’є (президент ПАРЄ – ред.), чи готова вона здійснювати кроки до повернення авторитету дорадчого органу Ради Європи і відтак – його рішень. Асамблея у своїх правилах процедури відзначила, що спостерігати за виборами є правом Асамблеї. Але це зовсім не означає, що парламент зобов‘язаний запрошувати ПАРЄ спостерігати за виборами», – зазначила Зеленко.

Вона додала, що на сьогодні в МЗС немає жодного звернення від цього дорадчого органу.

Нагадаємо: раніше президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск'є оприлюднила заяву, в якій наголосила, що Україна, як член Ради Європи, перебуває під процедурою моніторингу Асамблеї та має зобов'язання запропонувати Асамблеї спостерігати за президентськими й парламентськими виборами.

Як повідомлялось, минулого тижня Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію, яка підтверджує повноваження російської делегації в повному обсязі. Делегація України покинула ПАРЄ після голосування.

2 липня Андрій Парубій відкликав своє запрошення для міжнародних спостерігачів від ПАРЄ на позачергові парламентські вибори.

Вже наступного дня делегація ПАРЄ повідомила про дострокове закінчення своєї роботи у Києві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію