Грузія разом з Китаєм будує гігантський завод з випуску електромобілів

Грузія разом з Китаєм будує гігантський завод з випуску електромобілів

Половина з вироблених авто буде йти на експорт у Європу

Грузія разом з Китаєм будує гігантський завод з випуску електромобілів
фото pixabay.com

У грузинському місті Кутаїсі – другому за величиною в країні – будується перший завод з виробництва електромобілів, передає Euronews. Будівництво ведеться об'єднаними зусиллями грузинської сторони і китайського партнера, найбільшого світового виробника електрокарів. Виробничий майданчик у 100 гектарів буде знаходитися безпосередньо біля міста.

Влада Грузії взяла цей проект під свій патронат. Вироблені в Кутаїсі електромобілі з'являться на ринку вже в 2020.

«Ми інвестуємо в проекти, які відрізняє дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Інвестиції ці досить великі – така специфіка бізнесу. Наприклад, потрібно налагодити інфраструктуру, спорудити електричні зарядні станції по всій країні, оснастивши їх сонячними коллекторами. Що стосується робочих місць, то на початковому етапі ми плануємо набрати 300 фахівців, а пізніше, на стадії експлуатації нам знадобиться набагато більше людей», – прокоментував Каха Гуледані, глава ради директорів AiGroup, провідного партнера в проекті.

Підприємство буде випускати 40 тисяч електромобілів на рік, на першому етапі лінійка представлена 4 моделями. Половина машин призначена для внутрішнього збуту, інші підуть на експорт.

Таким чином країна постачатиме на європейський ринок близько 20 тисяч електромобілів на рік.

«Підприємство відкриє нову главу в нашій економічній історії, матиме позитивний вплив на модернізацію економіки, – заявив він. – А ще проект забезпечить більше 2 тисяч робочих місць і одночасно дозволить нам наростити експортний потенціал», – зазначив прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе.

«Ми збираємося виробляти електромобілі під першою в історії грузинською торговою маркою, тож проект для нас дійсно унікальний. Грузія стане в авангарді регіонального виробництва екологічно чистих технологій, електромобілів», – підкреслює міністр економіки Нателла Турнаво.

Нагадаємо, китайський гігант нерухомості збирається випускати 1 млн електромобілів на рік, що досі не вдавалося ще жодному виробнику.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію