Британський суд вирішив заморозити $145 млн дивідендів Nord Stream при їх виплаті «Газпрому»

Британський суд вирішив заморозити $145 млн дивідендів Nord Stream при їх виплаті «Газпрому»

Також суд зобов’язав «Газпром» при ухваленні нових рішень акціонерами Nord Stream про виплату дивідендів, отримувати згоду «Нафтогазу»

Британський суд вирішив заморозити $145 млн дивідендів Nord Stream при їх виплаті «Газпрому»
фото www.flickr.com/photos/erikinmoscow/

Комерційний суд Високого суду Англії та Уельсу в межах позову НАК «Нафтогаз України» зобов’язав «Газпром» в разі отримання дивідендів від Nord Stream внести $145 млн з належної йому суми на рахунок суду як гарантію виконання вимог суду. Про це повідомляє прес-служба НАК.

Відповідне рішення суд ухвалив 11 червня 2019 року, врахувавши подовження термінів розгляду апеляції на рішення Стокгольмського арбітражу у Швеції та ймовірні додаткові відсотки за боргом, які «Газпрому» доведеться сплатити «Нафтогазу».

Окрім того, Англійський комерційний суд зобов’язав «Газпром» при ухваленні нових рішень акціонерами Nord Stream про виплату дивідендів, отримувати згоду «Нафтогазу», або погодження суду для отримання таких коштів.

Як повідомлялося, в березні Англійський комерційний суд обтяжив «Газпром» додатковими зобов’язаннями щодо не приховування та не виведення своїх активів з юрисдикцій Англії та Нідерландів. Крім того, суд зобов’язав «Газпром» надати грошове забезпечення обсягом $200 млн на рахунок суду чи ескроу-рахунок одного з лондонських банків як гарантію виконання вимог суду.

Згідно рішення Англійського комерційного суду, примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу в транзитній справі між «Нафтогазом» і «Газпромом» на території Англії та Уельсу стане можливим після ухвалення рішення Апеляційним судом округу Свеа.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж присудив   «Газпрому «виплатити «Нафтогазу» штраф в розмірі $4,7 млрд за транзитним контрактом. «Газпром» направив до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування рішення. За підсумками двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу «Газпром» зобов'язаний виплатити НАК $2,56 млрд.

Наприкінці травня «Нафтогаз» повідомив, що на території Швейцарії і Нідерландів здійснюється примусове виконанню рішення Стокгольмського арбітражу з розгляду щодо транзитного контракту.

Апеляційний суд Швеції 13 червня видав наказ про призупинення процедури виконання рішення Стокгольмського арбітражу за клопотанням «Газпрому». Тому НАК «Нафтогаз України» звернулась до апеляційного суду Швеції, який розглядає оскарження рішення Стокгольмського арбітражу, оскільки рішення було прийнято судом без урахування пояснень і аргументів української компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію