Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Україна може долучитися до освоєння Арктики

Україна може долучитися до освоєння Арктики

Посол України в Норвегії В'ячеслав Яцюк заявив, що країна може стати «арктичним гравцем»

Україна може долучитися до освоєння Арктики
Фото: Посольство України в Норвегії

Україна поки не бере участі в арктичній діяльності, але в країні розмірковують над тим, щоб стати «арктичним гравцем». Про це сказав Надзвичайний і Повноважний посол України в Норвегії В'ячеслав Яцюк під час візиту в Шпіцберген, повідомляє High North News.

«Україна нині не бере участі в діяльності, пов'язаній з Арктикою. Однак ми починаємо думати над тим, що Україна може стати гравцем в Арктиці. Мій візит має дві мети: підтвердити бажання України більше співпрацювати з арктичних питань та відвідати українських громадян, які живуть й працюють на Шпіцбергені», – повідомив Яцюк.

Він висловив сподівання, що Україна зміцнить двосторонні зв'язки з Норвегією у таких галузях як кліматичні дослідження та супутникові технології.

Додамо, що в Арктиці українська присутність сьогодні обмежується шахтарями в Баренцбурзі, а от в Антарктиді громадяни України працюють на науково-дослідній базі імені Академіка Вернадського.

Яцюк зазначив, що зберегти мир в Арктиці в наші дедалі більш неспокійні часи можна шляхом міжнародного співробітництва.

«Нам слід й далі приділяти увагу міжнародному співробітництву в Арктиці. Що більше націй залучено до полярної діяльності у складі офіційних організацій, то важче буде країнам з неблагородними цілями реалізувати свої плани. Є кілька інституцій, як глобальних, так і регіональних, у рамках яких можна обговорювати і розвивати співробітництво в Арктиці. І Україна, і Норвегія сповідують принципи, встановлені ООН для мирного співробітництва в Арктиці», – резюмував він.

Раніше Mind писав, що в Антарктиді просвердлять лід на глибину 1,6 км для вивчення змін клімату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті