Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Лімузин «як у Путіна» може надійти в продаж у серпні за ціною близько $282 000 – Reuters

Лімузин «як у Путіна» може надійти в продаж у серпні за ціною близько $282 000 – Reuters

Клієнтська база для люксового лімузину Aurus вже готова в ОАЕ, говорять чиновники

Лімузин «як у Путіна» може надійти в продаж у серпні за ціною близько $282 000 – Reuters
фото www.flickr.com/photos/125596552@N08

Штучний люксовий лімузин Aurus може надійти в комерційний продаж у серпні за ціною близько 18 млн рублів ($282 000), клієнтська база в ОАЕ вже готова. Про це в інтерв'ю Reuters сказав міністр промисловості і торгівлі РФ Денис Мантуров.

З 2013 року РФ вклала в розробку автомобілів проекту «Кортеж», який пізніше отримав назву Aurus, понад 12,4 млрд рублів ($194,3 млн).

Перший броньований чорний лімузин завдовжки майже сім метрів вперше був показаний під час інавгурації Владіміра Путіна 7 травня 2018 року.

«Точна ціна на Aurus для комерційних замовників буде озвучена в день відкриття шоурума, попередньо вона становитиме близько 18 млн рублів. Потрібно враховувати, що поки це продукт фактично штучної збірки», – сказав Мантуров.

Відкриття шоурума Aurus у Москві може відбутися в серпні, додав міністр.

За його словами, клієнтська база для автомобіля вже готова в Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ), які є акціонером проекту.

«Звичайно, у плані придбання машин ми сподіваємося, що наші партнери почнуть саме з себе», – сказав Мантуров.

Машина в білому кольорі так і залишилася в ОАЕ після виставки IDEX 2019, додав він.

Крім того, зі ЗМІ Мантуров довідався про інтерес до покупки Aurus з боку міністра енергетики Саудівської Аравії Халіда аль-Фаліха. Обидві країни – ОАЕ і Саудівська Аравія – є партнерами РФ по пакту скорочення глобальної нафтовидобутку ОПЕК+.

Aurus Senat, який є спадкоємцем радянських лімузинів ЗІЛ, деякі зарубіжні ЗМІ вже охрестили «російським Rolls-Royce».

Засновник проекту – державний інститут НАМІ – володіє 63,5%, автовиробник «Соллерс» – 0,5%.

36%-ву частку викупив в лютому арабський фонд Tawazun, який планує вкласти 110 млн євро в організацію серійного виробництва Aurus в Татарстані, а також у локалізацію і розвиток дистрибуції на міжнародних ринках, зокрема в країнах Близького Сходу.

Зараз Aurus може збиратися тільки в Москві на виробничому майданчику розробника в обсязі до 250 штук на рік. Розширення виробництва на потужностях «Соллерс» в Єлабузі відбудеться наприкінці 2020 року – початку 2021 року, розповів Мантуров.

Нагадаємо: восени цього року стало відомо, що Toyota, Lamborghini і Michelin опротестували патентну заявку російської люксової компанії Aurus в європейському Бюро з інтелектуальної власності. Представники зарубіжних фірм стверджують, що найменування Aurus надто схоже з назвами брендів їхніх автомобілів. Експерти вважають, що є ризик, що російський Aurus доведеться перейменувати для ринку Євросоюзу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті