Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Суд наклав арешт на активи Березкіна та групи «Креатив» за позовом «Укрексімбанку»

Суд наклав арешт на активи Березкіна та групи «Креатив» за позовом «Укрексімбанку»

Борг ПрАТ «Креатив» на 8 жовтня 2018 становив $143 млн та 683 млн грн

Суд наклав арешт на активи Березкіна та групи «Креатив» за позовом «Укрексімбанку»
фото CBN

Печерський районний суд міста Києва 30 травня задовольнив клопотання Генеральної прокуратури та низкою своїх ухвал у рамках кримінального провадження №42018000000002103 (щодо можливого привласнення службовими особами ПрАТ «Креатив» кредитних коштів «Укрексімбанку») наклав арешт на низку об’єктів нерухомості та іншого майна (із забороною на відчуження та розпорядження вказаним майном), що належать структурам, пов’язаним із групою «Креатив», повідомляє Finbalance.

Зокрема, йдеться про:

– ПрАТ «Креатив» (комплекс нежитлових будівель за адресою: Миколаївська обл., Кривоозерський р-н, с. Берізки, вул. Леніна, 1А);

– ТОВ «Креатив Постач» (елеваторний комплекс, об’ємом 84 700 м3 для зберігання зернових культур за адресою: Дніпропетровська обл., Магдалинівський р-н, с. Личкове, вул. Партизанська, 83Д;

– елеваторний комплекс для зберігання зернових культур за адресою: Миколаївська обл., Кривоозерський р-н, с. Берізки, вул. Леніна, 1А; будівлі та споруди за адресою: Сумська обл., Конотопський р-н, с. В`язове, вул. Фрунзе, 16);

– ТОВ «Завод модифікованих жирів» (комплекс будівель І та ІІ черги за адресою: м. Кропивницький, просп. Промисловий, 14);

– ТОВ «Одеський олійноекстракційний завод» (нерухоме майно площею 32 850,6 кв. м. за адресою: м. Одеса, вул. Мечникова, 132).

Крім того, 26 березня Печерський райсуд м. Києва в рамках згаданого кримінального провадження своїми ухвалами (які були оприлюднені в судовому реєстрі лише 4 липня) також арештував майно таких структур:

– ПП «Еллада» (комплекс будівель І, ІІ, ІІІ черги за адресою: м. Кропивницький, просп. Промисловий, 14-А);

– ІП «Ліга» (комплекс будівель і споруд, а також виробничого обладнання за адресою: Кіровоградська обл., Компаніївський р-н, смт Компаніївка, вул. Вишнева, 1б);

– ТОВ «Протеїн-Продакшн» (виробниче обладнання та комплекс будівель за адресою: Кіровоградська обл., м. Кропивницький, смт Нове, вул. Ливарна, 10).

Нагадаємо, що 6 червня Печерський районний суд м. Києва в рамках кримінального провадження №420180000000002103 також за клопотанням ГПУ наклав арешт на майно ТДВ «Яготинське хлібоприймальне підприємство» – комплекс будівель та споруд, розташованих за адресою Київська обл., Згурівський р-н, смт. Згурівка, вул. Комсомольська, 15.

Згідно з судовими матеріалами, ГПУ здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №420180000000002103 від 28.08.2018 за фактом «привласнення службовими особами ПрАТ «Креатив» у період часу з кінця 2014 року по даний час грошових коштів державного банку АТ «Укрексімбанк» в особливо великих розмірах шляхом укладання кредитних договорів на підставі поданих до банку документів, що містять неправдиві відомості, та подальшого уникнення виконання існуючих кредитних зобов’язань».

За даними слідства, 17.11.2008 між «Укрексімбанком» і ПрАТ «Креатив» було укладено Генеральну кредитну угоду №151308N2, яка на момент укладання «не була забезпечена заставою майнових прав, тобто фактично укладена в порушення кредитної політики АТ «Укрексімбанк» та наказів НБУ».

«Наприкінці 2014 року – на початку 2015 року, у посадових осіб і власників ПрАТ «Креатив» та належних їм відповідних афілійованих підприємств виник злочинний умисел, направлений на ухилення від виконання кредитних зобов`язань перед АТ «Укрексімбанк» та привласнення грошових коштів, отриманих від вказаної банківської установи», – йдеться в судових матеріалах.

Як зазначається, 21.08.2013 «Укрексімбанк» уклав договори поруки про солідарну відповідальність із ТОВ «Завод модифікованих жирів», ПП «Еллада», ТОВ «Креатив Постач», ТОВ «Креатив Трейд», ПАТ «Яготинське хлібоприймальне підприємство», ТОВ «Протеїн-Продакшн», ТОВ «Торговий дім Протеїн-Продакшн» та двома фізособами.

«У результаті протиправних дій службових осіб підприємств групи «Креатив» із заставного майна поручителя по Генеральній кредитній угоді від 17.11.2008 було виведено активи покриття кредитних зобов’язань та проведено ухилення від їх виконання, у зв’язку з чим отриманий та, на момент отримання, частково забезпечений кредит ПрАТ «Креатив» перед АТ «Укрексімбанк», залишився без поручителів та заставного майна, з урахуванням того, що умови вказаної Угоди на даний час не виконуються та отримані грошові кошти відсутні на рахунках ПрАТ «Креатив» та афілійованих до нього підприємств», – констатується в судових матеріалах.

Відповідно до інформації «Укрексімбанку», борг ПрАТ «Креатив» (у процедурі банкрутства) на 08.10.2018 становив $143 млн та 683 млн грн.

Раніше суди визнали вимоги «Укрексімбанку» до ПрАТ «Креатив» (на ліквідації) на 4,1 млрд грн, а до ПП «Еллада» – на 4,2 млрд грн.

У 2016 році «Укрексімбанк» подав позов до Максима Березкіна про стягнення заборгованості за кількома кредитними договорами на суму $113,4 млн та 440,8 млн грн. При цьому відповідач звернувся до суду із зустрічним позовом про визнання поруки припиненою.

Як треті особи у цій справі (№405/7162/16-ц) фігурують ТОВ «Завод модифікованих жирів», ПАТ «Яготинське хлібоприймальне підприємство», ТОВ «Протеїн-Продакшн», ТОВ «Креатив Постач», ТОВ «Креатив Трейд», ТОВ «Регіонпродукт-Україна», ПрАТ «Креатив», ТОВ «ТД «Протеїн-Продакшн».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті