Захворіло у світі
6,900,011
Померло у світі
399,854
Вилікувалось у світі
3,088,432
Захворіло в Україні
26,999
Померло в Україні
788
Вилікувалось в Україні
12,054
Місячний оборот ринку таксі дорівнює 40 млн грн, 98% грошей «працюють» в тіні - керівник Bolt

Місячний оборот ринку таксі дорівнює 40 млн грн, 98% грошей «працюють» в тіні - керівник Bolt

Розрахунок обороту відбувається за допомогою середнього чека, який в Києві становить 100 грн. У регіонах, наприклад Львів, Одеса, Харків, середній чек приблизно 70 грн

Місячний оборот ринку таксі дорівнює 40 млн грн, 98% грошей «працюють» в тіні - керівник Bolt
Фото прес-служба Bolt

Місячний оборот ринку таксі дорівнює 40 млн грн. 98% грошей «працюють» в тіні. Про це в інтерв'ю ЕП розповів керівник Bolt Тарас Потічний

Розрахунок обороту відбувається за допомогою середнього чека, який в Києві становить 100 грн. У регіонах, наприклад Львів, Одеса, Харків, середній чек приблизно 70 грн.

«Відповідно, якщо 4 млн поїздок помножити на 100 грн виходить місячний оборот ринку таксі Києва дорівнює 400 млн грн»,- розповідає він.

Стосовно тіньового ринку, за словами Потічного, це цитання оподаткування доходів всіх фізичних осіб

«Разом з усіма великими гравцями в Україні розробили законопроект, який опише реальну ситуацію з сервісом таксі в Україні і зробить її більш ліберальної, зрозумілою і в той же час допоможе наповнити бюджет податками. Ми будемо частково допомагати водієві платити податки», – розповідає він.

За словами керівника Bolt, така модель правильніша, ніж ту, яку зараз просувають деякі гравці ринку: змушення водія зареєструватися в якості фізичної особи-підприємця або примусити платити прибутковий податок.

«Якщо реалізувати ідею наших опонентів, ціни на таксі «злетять». Тоді таксі в Україні вже не буде засобом пересування, а стане швидше послугою середнього і преміум-класу. Нам би цього не хотілося. Ми бачимо, що населення звикло користуватися досить якісним видом сервісу за дуже доступні гроші. У нас середній чек – 3 євро», – розповідає він.

Через тіньовий оборот ринку таксі, державний бюджет щороку втрачає 4 млрд грн, а Пенсійний фонд недоотримує 1,4% від усіх своїх надходжень.

Згідно з даними Monobank, Uber за кількістю поїздок займає 51% ринку таксі в Україні, Uklon – 25%, Bolt майже 13%.

Нагадаємо: на початку червня Bolt оголосила про початок роботи порталу Bolt for Business в Україні, який дозволить компаніям організовувати корпоративні поїздки та здійснювати оплату за них.

Раніше компанія також анонсувала запуск нової послуги з доставки їжі на всіх ключових ринках Європи й Африки.

Більше про те як батьківщина Bolt, Естонія, змогла стати світовим лідером за кількістю стартапів на душу населення можна дізнатись із матеріалу Mind «Естонська «мафія»: чим затягує у свої тенета балтійська країна».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті