Оподаткування нерухомості принесло місцевим бюджетам 355,9 млн грн з початку року
Це на 124,5 млн грн більше ніж за відповідний період минулого року

До місцевих бюджетів від сплати податку на нерухоме майно станом на 1 липня цього року надійшло 355,9 млн грн що на 124,5 млн грн випереджає показники відповідного періоду минулого року. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби (ДФС).
«За оперативними даними до місцевих бюджетів надійшло 355,9 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з фізичних осіб. Це на 124,5 млн грн більше показника 2018 року (231,4 млн грн)», – йдеться в повідомленні.
При тому за цей період сформовано понад 1,3 млн податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для більше ніж 1,2 млн фізичних осіб – власників такої нерухомості.
До сплати визначено податку на 1,28 млрд грн, що на 326,2 млн грн більше ніж у 2018 році. Тоді ця сума становила (963,4 млн грн).
При тому в міністерства нагадують, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, становлять: для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. м; для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. м; для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – 180 кв. м.
Водночас, що за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості або його частку.
Нагадаємо, як повідомляв Mind, за 5 місяців 2019 року до загального фонду місцевих бюджетів без урахування міжбюджетних трансфертів надійшло 107,59 млрд грн, що на 20,4%, або на 18,25 млрд грн більше, ніж за січень-травень 2018 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].