Siemens почала локалізацію виробництва газових турбін в РФ

Siemens почала локалізацію виробництва газових турбін в РФ

Збірка турбін відбуватиметься в РФ, а їх компоненти виготовлятимуться на підприємствах постачальників

Siemens почала локалізацію виробництва газових турбін в РФ
фото Siemens

Концерн Siemens подав заявку в Мінпромторг РФ на укладення спеціального інвестконтракта (СПІК) для 100%-ої локалізації в Росії виробництва газових турбін великої потужності. Про це заявив президент Siemens в Росії Олександра Ліберов, передають «Вєдомості».

За його словами, виробництво турбін буде локалізовано на базі спільного підприємства Siemens і «Силових машин» – СТГТ. Збірка турбін буде здійснюватися в Росії, при цьому їх компоненти будуть виготовлятись на підприємствах постачальників.

У Росії поки немає власних технологій виробництва газових турбін великої потужності, які були б доведені до етапу комерційного виробництва. Міністр промисловості і торгівлі Денис Мантуров відзначав, що попит на такі турбіни буде рости, тому отримання таких технологій і локалізація виробництва є важливими для країни завданнями.

Нагадаємо: в анексованому Криму 18 березня були введені в експлуатацію дві нові теплоелектростанції загальною потужністю 990 МВт – Таврійська в Сімферополі і Балаклавська в Севастополі.

Будівництвом обох станцій займалася «дочка» «Ростех» – «Технопромекспорт». На станціях використовуються чотири газові турбіни Siemens. Вони були виготовлені на замовлення «Технопромекспорт» і призначалися для ТЕС в Тамані. Однак після передачі замовнику турбіни були змінені і встановлені на електростанції в Криму. Німецький концерн звинуватив російські структури «РОСТЄХ» у незаконному переміщенні призначених для електростанції в Тамані газотурбінних установок у Крим та вирішив призупинити поставки генеруючого обладнання за діючими контрактами з російськими компаніями, які перебувають під контролем держави.

Siemens неодноразово вимагав повернути чотири турбіни й визнати угоду з їх продажу недійсною. Втім цього року Дев’ятий арбітражний апеляційний суд визнав законною відмову нижчої інстанції прийняти забезпечувальні заходи за позовом російської «дочки» німецької Siemens до структур «РОСТЄХ» через поставки турбін для кримських електростанцій.

Нагадаємо: німецька прокуратура веде справу проти трьох працівників Siemens через поставку турбін у Крим.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло