Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Медвєдєв запропонував два рішення стосовно транзиту газу через Україну

Медвєдєв запропонував два рішення стосовно транзиту газу через Україну

Російський прем’єр пропонує зберегти існуючи контракти або створити консорціум

Медвєдєв запропонував два рішення стосовно транзиту газу через Україну
https://er.ru

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв запропонував два варіанти вирішення проблеми транзиту газу через Україну: збереження поточних контрактів для подальшого обговорення, або консорціум, передає ТАСС.

Свої пропозиції Медведєв висунув на зустрічі 10 липня з лідерами партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктором Медведчуком і Юрієм Бойком в московському офісі «Єдиної Росії».

Російський прем'єр запропонував повернутися до обговорення газових питань після парламентських виборів в Україні. При цьому він назвав два варіанти вирішення проблеми транзиту газу.

 «Один з них, можливо, найпростіший – зберегти дії існуючих контрактів на деякий час для того, щоб домовитися більш серйозно. Другий варіант – це варіант консорціуму», – сказав Медведєв.

За його словами, «заполітизованість» останнього варіанту вже відійшла в минуле, тому його теж можна розглядати і обговорювати.

Крім того, Медведєв назвав поточну ситуацію з газом в Україні «абсурдною і безглуздою».

«Ситуація дивна, абсурдна, безглузда, коли споживачі газу на території не надто багатої держави платять на 25% більше, ніж вони могли б платити», – сказав він.

Контракти на поставку російського газу в Україну і його транзит через територію країни закінчуються в кінці 2019 року.

Раніше перший заступник керівника апарату уряду Росії Сергій Приходько заявив, що Росія готова зберегти транзит газу через територію України тільки на економічно рентабельних умовах і в разі врегулювання всіх суперечок між «Газпромом» і «Нафтогазом».

У свою чергу, міністр енергетики РФ Олександр Новак за підсумками зустрічі із заступником глави Єврокомісії Марошем Шефчовичем заявив, що Росія готова продовжити контракт на транзит газу з Україною на поточних умовах. За його словами, Росія готова постачати газ в Україну на 25% дешевше за реверсний газ, який вона зараз імпортує.

Нагадаємо, Бойко і Медведчук знову поїхали в Москву на зустріч з прем’єром Медвєдєвим.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті