«Укрпошта» відмовляється доставляти пошту за старими тарифами

«Укрпошта» відмовляється доставляти пошту за старими тарифами

В уряду є час до 1 вересня, щоб переглянути тарифи з доставки пенсій

«Укрпошта» відмовляється доставляти пошту за старими тарифами
Фото: facebook/ukrposhta

«Укрпошта» буде здійснювати доставку пенсій з 1 січня 2020 року лише за умови прийняття економічно обґрунтованого або ринкового тарифу. Про це повідомляє прес-служба «Укрпошти». 

 «Укрпошта», як і країна, сьогодні має вибір – стати однією з найуспішніших компаній України та об’єктом інвестицій міжнародних гравців, або зникнути, знову перетворившись в совковий «собес». Ми доклали багато зусиль, щоб набути шанс на зміни і більше не бажаємо його втрачати, стаючи заручниками політики та пустих обіцянок, ставлячи під загрозу майбутнє 2-го роботодавця України. Тому я завчасно попереджаю Вас, міністерство соціальної політики та Пенсійний фонд України про те, що з 1 січня 2020 року Укрпошта не буде доставляти пенсії по нинішньому збитковому тарифу», – йдеться у відкритому листі генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Керівник «Укрпошти» заявив, що в уряду є час до 1 вересня обрання одного із 2-х шляхів вирішення питання перегляду тарифу з доставки пенсій.

Перший – це прийняти новий тариф на доставку пенсій, який ще у листопаді 2017 року був затверджений міністерством інфраструктури та міністерством економічного розвитку та торгівлі. Але він торпедується міністерством соціальної політики.

Другий шлях – винести послугу із доставки пенсій на відкритий тендер, аби ринок вирішив вартість цієї послуги.

«Це має бути на ринкових умовах, визначених у відкритому тендері, а не з регульованим тарифом чи виписаною під один банк постановою, як це було з переселенцями Донбасу», – наголосив Смілянський.

Минулого року «Укрпошта» отримала від Пенсійного фонду 500 млн грн на покриття збитковості тарифу, але ці кошти покрили витрати лише на півроку.

«Ми б хотіли уникнути ультиматумів в кінці року, тому озвучуємо проблему завчасно, щоб Кабмін мав час на затвердження тарифу або ж усі сторони встигли підготуватися до відкритого тендеру», – підкреслив Смілянський.

Дохід «Укрпошти» протягом останніх 3 років збільшився із 4 до майже 8 млрд грн, зарплати виробничого персоналу зросли більше ніж удвічі, комп’ютеризовано всі відділення у населених пунктах, де мешкає понад 2000 мешканців (це понад 1650 населених пунктів). 

Нагадаємо: з 1 липня вступили в силу нові правила отримання посилок з-за кордону, за якими якщо вартість посилки перевищить еквівалент 100 євро, потрібно буде сплатити 20% ПДВ. Посилка для фізичної особи також оподатковуватиметься 10% митом від суми, що перевищує еквівалент у 150 євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло