Рада запровадила реєстр педофілів та передбачила їх хімічну кастрацію

Рада запровадила реєстр педофілів та передбачила їх хімічну кастрацію

До реєстру педофілів-злочинців матимуть доступ правоохоронці та педагоги

Рада запровадила реєстр педофілів та передбачила їх хімічну кастрацію
Фото: pixabay.com

Верховна Рада ухвалила проект закону про запровадження Єдиного реєстру осіб засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітніх та посилення відповідальності за ці злочини. За ухвалення такого рішення проголосували 228 народних депутатів, передає кореспондент Mind.

Як зазначається в пояснювальній записці, ухваленим документом передбачається застосування примусової «хімічної кастрації» щодо людей, хворих на педофілію, шляхом застосування препаратів, які пригнічують статевий потяг.

«Даний законопроект пропонує таке лікування особам, які мають діагноз «педофілія», не мають протипоказань для застосування такої процедури за станом здоров’я, та  які добровільно погодяться на цю процедуру. Крім того, необхідно рішення суду щодо погодження застосування даної процедури», – зазначається в пояснювальній записці до ухваленого закону.

При  тому в пояснювальній записці зазначається, що «хімічна кастрація» є одним із найпоширеніших в світі засобом запобігання здійснення такого роду злочинів. «Питання застосування такої процедури  законодавчо врегульовано у більшості країн світу. Так, щонайменше 48 штатів у США (Каліфорнія, Флорида, Джорджія, Айова, Луїзіана, Монтана, Орегон, Техас, Вісконсін та інш.) у різний час застосовували такий спосіб. Медикаментозна профілактика статевих злочинів застосовується в багатьох європейських державах (Великобританія, Франція, Німеччина, Данія, Швеція, Польща, Норвегія, Естонія) та в інших країнах таких як Канада, Ізраїль», – зазначається в документі.

Крім того ухваленим законом передбачене створення Єдиного реєстру злочинців засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього. Держателем даного реєстру має бути Міністерство юстиції України.

Даний реєстр – це електронна база даних, відповідно до якої здійснюється збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних про осіб, які вчинили злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітньої особи.

Користувачами реєстру є керівники прокуратур та органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи органів внутрішніх справ та Державного бюро розслідувань.

При тому законом передбачено, що «право на отримання інформації щодо факту перебування конкретної особи в Єдиному реєстрі злочинців, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи у зв’язку із прийняттям її на роботу, матимуть керівники дошкільних навчальних закладів, середніх навчальних закладів, позашкільних навчальних закладів, закладів охорони здоров’я або іншої установи та організації, зобов’язаної здійснювати нагляд за малолітніми особами або надавати послуги медичного, навчального та соціального характеру. Наприклад, керівники дитячих таборів, санаторіїв, спортивних шкіл, різноманітних гуртків, тощо».

Нагадаємо, як повідомляв Mind, перед тим парламент ухвалив Виборчий кодекс, а також ратифікував угоду про вільну торгівлю із Ізраїлем.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію