Вчені навчились перетворювати вуглекислий газ в графен

Вчені навчились перетворювати вуглекислий газ в графен

Це відкриття дозволить видаляти з атмосфери надлишки емісії двоокису вуглецю

Вчені навчились перетворювати вуглекислий газ в графен
фото www.flickr.com/photos/71764263@N06

Емісію двоокису вуглецю недостатньо скоротити. Людству потрібно видалити з атмосфери надлишки, які вже туди потрапили. І німецькі вчені придумали простий спосіб зробити це, попутно отримуючи «чудо-матеріал» графен. Про це повідомляє «Хайтек+» із посиланням на NewAtlas.

При всіх своїх перевагах – надпровідності, гнучкості та міцності – графен є оманливо простим. По суті, це всього лише двомірний лист атомів вуглецю. Раніше його робили за допомогою графіту і липкої стрічки, але в останні роки вчені знайшли кілька інших способів.

Нині найпоширенішим залишається метод хімічного осадження з парової фази: джерело вуглецю, зазвичай метан, закачують в камеру разом з іншими газами, а тонка смужка матеріалу служить одночасно і каталізатором, і підкладкою. В результаті хімічної реакції утворюється шар графена.

Технологія, створена вченими з Технологічного інституту Карлсруе працює приблизно так само, але замість метану використовується СО2 і водень.

В якості каталізатора і підкладки виступають мідь і паладій. Процес відбувається при атмосферному тиску і температурі близько 1000 ° C.

Якщо дотримати правильне співвідношення міді і паладію, пишуть вчені, процес конверсії двоокису вуглецю в графен відбувається за один етап. У лабораторії вони не тільки довели працездатність технології, а й виготовили графен товщиною в кілька шарів. Наступний крок – створення з нього функціональних електронних компонентів.

Знизити в 200 разів витрати на виробництво графена допоможе кора евкаліпта. Ароматична субстанція, що надає цьому дереву характерний запах, виступає недорогим відновлювальним агентом для синтезу.

Графен – революційний матеріал 21 століття. Це найміцніший, найлегший і електропровідний варіант вуглецевого з'єднання.

Графен був винайдений Костянтином Новоселовим і Андрієм Геймом, які працюють в Університеті Манчестера, за що російські вчені були удостоєні Нобелівської премії. На сьогоднішній день на дослідження властивостей графену виділено близько десяти мільярдів доларів на десять років, і ходять чутки, що він може стати чудовою заміною кремнію, особливо в напівпровідникової промисловості.

Більше про останні наукові відкриття можна прочитати за посиланням.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті