Зеленський пропонує посилити люстрацію

Зеленський пропонує посилити люстрацію

Пропонується люструвати осіб, які у період з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року обіймали керівні посади

Зеленський пропонує посилити люстрацію
Фото: Facebook/Володимир Зеленський

Команда президента Володимира Зеленського напрацювала законопроект, спрямований на посилення люстрації. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво президента.

За словами Володимира Зеленського, пропонується люструвати осіб, які у період з 23 лютого 2014-го до 19 травня 2019 року обіймали посади Президента України, Голови Верховної Ради, Генерального прокурора, Голови СБУ, голів Антимонопольного комітету та Фонду державного майна, голів Державної фіскальної служби та митниці, Секретаря РНБО, керівників оборонних підприємств.

Люстрацію також пропонується поширити на народних депутатів України та членів уряду цього періоду.

«Нас звинувачують, що ми хочемо скасувати люстрацію. Щоб усі зрозуміли, що ми не збираємося скасовувати люстрацію, ми пропонуємо її посилити», – заявив президент.

Володимир Зеленський наголосив, що цей законопроект дає лише суспільну оцінку діяльності згаданих осіб, і висловив упевненість, що у майбутньому вони отримають і справедливу юридичну оцінку.

Президент зазначив, що до такого рішення його підштовхнуло побачене за час перебування на посаді.

«Я щодня спілкуюся з чиновниками різних рівнів і розумію: це – безнадійний діагноз. Біло-сині, червоно-білі, помаранчеві, бордові, рожеві – насправді вони всі однієї масті. Їм усім фіолетово!» – переконаний він.

«Думаю, найменше, що можна зробити зараз, – назавжди позбавити їх усіх можливості брати участь в управлінні державою», – додав Президент.

Раніше повідомлялося, що Зеленський призначив очільником Київської ОДА Михайла Бно-Айріяна.

Кабінет міністрів 26 червня підтримав призначення 8 голів обласних державних адміністрацій, чиї кандидатури запропонував президент Зеленський. Так, на посаду голови Київської ОДА був запропонований Михайло Бно-Айріян.

Нагадаємо: раніше президент Зеленський призначив бізнесмена-кондитера Ігоря Бондаренка на посаду голови Закарпатської обласної державної адміністрації. Також Зеленський призначив головою Львівської ОДА юриста Мальського.

Детальніше про новіобличчя, що можуть з'явитися у політиці завдяки партії «Слуга народу» у спецпроекті «Mind X-ray: рентген бізнес-зв'язків кандидатів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті