США підозрюють Deutsche Bank у причетності до відмивання коштів малазійським фондом 1MDB

США підозрюють Deutsche Bank у причетності до відмивання коштів малазійським фондом 1MDB

Мінюст США розпочав розслідування щодо німецького банку

США підозрюють Deutsche Bank у причетності до відмивання коштів малазійським фондом 1MDB
фото DR

Міністерство юстиції США розслідує, чи порушив німецький  Deutsche Bank закони про боротьбу з відмиванням грошей, працюючи з державним фондом 1Malaysia Development Berhad (1MDB), повідомляє Wall Street Journal, на яку посилається Reuters.

Ця новина з'явилася після того, як банк оголосив про плани відмовитися від своєї глобальної експансії і скоротити 18 000 робочих місць в усьому світі в рамках програми реструктуризації на $8,34 млрд.

Deutsche Bank допоміг фонду 1MDB залучити 1,2 млрд в 2014 році. на думку Мін'юсту США, 1MDB систематично вводив Deutsche Bank в оману, повідомляючи неправдиві дані.

Уже в 2015 році в 1MDB були виявлені корупційні схеми за участю високопоставлених малайзійських чиновників, а також борги на суму $11 млрд, з яких $4,5 млрд було виведено за межі країни, а близько $700 млн опинилися на особистих банківських рахунках прем'єр-міністра Малайзії Наджіба Разака. Останньому  були пред'явлені звинувачення у відмиванні грошей, зловживанні довірою, службові злочини тощо за 38 пунктами.

Допомагає розслідувати справу колишній топ-менеджер американського інвестбанку Goldman Sachs Тім Лейснер, який в минулому році визнав свою провину в пособництві відмиванню грошей і підкупі іноземних чиновників у зв'язку з діяльністю 1MDB.

Мін'юст США має намір вивчити діяльність колишньої співробітниці Deutsche Bank в азіатсько-тихоокеанському регіоні Тан Бун-Кі. Вона  до переходу в Deutsche Bank працювала в Goldman Sachs, була співробітницею Тіма Лейснер і також мала справу з 1MDB в період, до якого відносяться корупційні схеми.

Перевірка зв'язків 1MDB з іноземними інвестбанками спричинила за собою ряд судових розглядів, зокрема позови щодо Goldman Sachs, який допомагав 1MDB розмістити облігації на суму $6 млрд, а в процесі розміщення, як показало розслідування, співробітники американського банку отримували відкати від малайзійського фонду.

Коментуючи розпочате Мін'юстом США розслідування, представники Deutsche Bank стверджують, що банк повністю співпрацює з міністерством і правоохоронними органами в цій справі.

Раніше повідомлялося, що Deutsche Bank проведе масштабну реструктуризацію на понад $5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті