Після запуску нового ринку ціни на електроенергію для промисловості зросли на 30%

Після запуску нового ринку ціни на електроенергію для промисловості зросли на 30%

За словами голови «Укренерго», основною причиною значного зростання є неправильна модель покладання публічних спецзобов'язань

Після запуску нового ринку ціни на електроенергію для промисловості зросли на 30%
Фото Shutterstock

Станом на 11 липня 2019 року, за підсумками перших десяти днів роботи нового ринку e/e, середньозважена ціна електричної енергії, що склалася для промислових споживачів в умовах нового оптового ринку зросла на 30% в порівнянні з оптовою ринковою ціною в червні.

Про це на прес-конференції повідомив глава «Укренерго» Всеволод Ковальчук, передає Інтерфакс-Україна.

«Якщо ми подивимося на реальні цифри першої декади, то зростання ціни для промислових споживачів набагато вище раніше озвучених прогнозів уряду на рівні 6,8% (ми і регулятор прогнозували на рівні 40% і 42%). Фактичне зростання ціни для промспоживачів, приєднаних до мережі «Укренерго», або приєднаних за першим класом напруги до ВСР, в першій декаді липня становить 30%. І тенденція поки що полягає в тому, що ця різниця буде продовжувати рости, якщо не внести зміни», – сказав Ковальчук.

За даними «Укренерго», середньозважена ціна без урахування тарифу оператора системи розподілу (ВСР, тариф в середньому по Україні становить 378 грн за МВт-год), а також без урахування маржі постачальника електроенергії на рівні 74 грн за МВт-год склала близько 2 080 грн за МВт-год (без ПДВ), що на 30% більше червневої ОРЦ на рівні 1 620 грн за МВт-год. Дана розрахована сума є усередненою для споживачів першого і другого класу.

На думку Ковальчука, основною причиною значного зростання є неправильна модель покладання публічних спеціальних зобов'язань як на НАЕК «Енергоатом» і ПрАТ «Укргідроенерго» з постачання електроенергії населенню, так і на «Укренерго» по компенсації вартості «зеленої» енергії.

«НАЕК «Енергоатом», який в попередні періоди виробляв найдешевшу енергію, був повністю виключений з ринку двосторонніх договорів для промислових споживачів ... Якби «Енергоатом» був в ринку, а на «Укренерго» були покладені зобов'язання компенсувати '' зеленим «, зростання було б набагато меншим. Можна було б говорити про зміну ціни на кілька відсотків», – сказав Ковальчук.

Нагадаймо: 1 липня, в Україні офіційно стартував другий етап переходу на новий ринок електроенергії. За приблизними підрахунками,  експорт електроенергії із запровадженням ринку зросте до 2030 року в 4 рази

Із впровадженням нового ринку в Україні функціонуватиме єдиний балансуючий ринок, організований оператором системи передачі – «Укренерго» з метою забезпечення достатніх обсягів потужності та енергії, необхідних для балансування в реальному часі обсягів виробництва, споживання, експорту та імпорту електроенергії. Він створюється також з метою врегулювання системних обмежень в об’єднаній енергетичній системі України та фінансового врегулювання небалансів електроенергії.

Про особливості нового ринку читайте в матеріалі Mind: « Новий енергоринок: як Рінат Ахметов переграв Ігоря Коломойського «.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло