Близький Схід став найбільш важливим ринком збуту українського яблука

Близький Схід став найбільш важливим ринком збуту українського яблука

У березні-квітні 2019 року до країн Близького Сходу українські садівники експортували понад 10 000 тонн свіжого яблука

Близький Схід став найбільш важливим ринком збуту українського яблука
Фото: pixabay.com

Близький Схід став найбільш важливим ринком збуту українського яблука навесні 2019 року. У березні-квітні 2019 року до країн Близького Сходу українські садівники експортували понад 10 000 тонн свіжого яблука, а за перші чотири місяці року – майже 18 000 тонн. Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація.

Головними близькосхідними імпортерами яблука з України стали Туреччина і Ірак, які імпортували в середньому близько 2 000 тонн українського яблука кожен місяць. В ОАЕ Україна експортувала понад 600 тонн яблука кожен місяць 2019 року, а в Саудівську Аравію – близько 150 тонн щомісяця.

Російський ринок залишався також дуже важливим, однак обсяги реекспорту українського яблука в Росію через країни, які займалися таким бізнесом, вперше почали поступатися обсягам поставок яблука в країни Близького Сходу. В середньому, за  оцінками аналітиків проекту, щомісяця в Росію потрапляло до 3 000 тонн українського яблука – тобто в півтора рази менше, ніж відвантажували в країни Близького Сходу.

Відзначимо, що значна частина експорту українського яблука в Туреччину призначалася не для цієї країни. Туреччина реекспортувала свіже українське яблуко в Єгипет та Ірак, а також, за непідтвердженими даними, Туреччина поставляла українське яблуко і в Росію.

Серед найбільших імпортерів українського яблука були також Швеція, Малайзія та Індія, які закуповували від 100 до 300 тонн яблука в місяць. З незвичайних напрямків експорту відзначимо також поставки українського яблука в Афганістан в розмірі 185 тонн.

Раніше повідомлялось, що українські агропроекти отримають 400 млн євро від ЄІБ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію