Захворіло у світі
97,536,545
Померло у світі
2,091,848
Вилікувалось у світі
53,777,014
Захворіло в Україні
1,182,969
Померло в Україні
21,662
Вилікувалось в Україні
928,969
Українські агропроекти отримають 400 млн євро від ЄІБ

Українські агропроекти отримають 400 млн євро від ЄІБ

Кредити надаватимуться терміном до 10 років

Українські агропроекти отримають 400 млн євро від ЄІБ
Фото: pixabay.com

Кабінет міністрів затвердив вимоги до банків-учасників спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проекту під назвою «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» та валютно-фінансові умови субфінансірованія. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів (Мінфін).

Загальна вартість проекту становить 800 млн євро. Проект передбачає фінансування з боку ЄІБ в розмірі 400 млн євро і співфінансування узгоджених проектів з інших джерел (кредити банків-учасників або власні кошти підприємств).

«Мінфін активно працює над залученням довгострокових фінансових ресурсів в економіку України. Реалізація проекту позитивно вплине на бізнес-клімат, створить передумови для активізації інвестиційної діяльності, допоможе українським аграріям наростити виробничі потужності і створити нові робочі місця», – сказав заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Гелетій.

В рамках проекту планується надання довгострокового фінансування за напрямками:

  • первинне виробництво зернових і олійних культур;
  • розвиток, модернізація та сертифікація потужностей для сушіння, очищення, сортування, тестування і зберігання зернових і олійних культур;
  • реконструкція виробничих потужностей аквакультури і рибного господарства;
  • обладнання та інфраструктура для рибопереробки і консервування;
  • дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень і професійного навчання, служби поширення сільськогосподарських знань та сертифікації, системи контролю і моніторингу рибного господарства.

До 70% від загального обсягу фінансування, передбаченого проектом, отримають малі і середні підприємства аграрної галузі України, а 30% передбачається інвестувати в інфраструктуру операторів держсектора: дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень і професійного навчання. Кредити надаватимуться терміном до 10 років.

Раніше повідомлялося, що український холдинг VEKTOR Сompany Group і болгарська компанія Elica інвестують у новий завод з виробництва високотехнологічного обладнання для переробних підприємств агропромислового комплексу. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті