Трамп розірвав ядерну угоду з Іраном тільки тому, що її уклав Обама – екс-посол

Трамп розірвав ядерну угоду з Іраном тільки тому, що її уклав Обама – екс-посол

Деррок назвав розрив угоди дипломатичним самогубством

Трамп розірвав ядерну угоду з Іраном тільки тому, що її уклав Обама – екс-посол
фото DR

Президент США Дональд Трамп розірвав ядерну угоду з Іраном тільки тому, що її уклав попередній президент Барак Обама. Про це заявив колишній посол Великобританії в США Кім Деррок у дипломатичній телеграмі Лондону в травні 2018 року, з посиланням на копію документа повідомив британський тижневик Mail on Sunday, на якого посилається Deutsche Welle.

«Адміністрація США здійснює акт дипломатичного вандалізму, очевидно, з ідеологічних і особистих причин, оскільки це була угода, укладена Обамою», – написав дипломат.

У своїй депеші дипломат зазначив, що в команді Трампа панує розбрат з приводу рішення президента. Деррок зробив висновок, що у Білого дому немає довгострокової стратегії на період після виходу з атомної угоди з Іраном і немає планів щодо узгодження подальших дій з партнерами і союзниками в Європі або в регіоні.

У травні 2018 року тодішній міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон наніс візит до Вашингтона, щоб переконати Трампа не виходити з ядерного договору з Іраном, проте його зусилля не принесли результатів. Кім Деррок зазначає, що в ході переговорів із Джонсоном держсекретар США Майк Помпео дистанціювався від Трампа, щоразу наголошуючи, що мова йде про «рішення президента». За словами Деррока, Помпео дав зрозуміти, що він безуспішно намагався відрадити Трампа від виходу з угоди з Іраном.

Нагадаємо, Кім Деррок пішов у відставку з посади посла Великобританії в США 10 липня після оприлюднення його дипломатичних депеш, в яких він називав Дональда Трампа «некомпетентним» і «ненадійним», а діючу адміністрацію Білого дому «на рідкість недієздатним оточенням», «дипломатично незграбним і некомпетентним».

Після публікації цих матеріалів відносини між Вашингтоном і Лондоном напружилися, а Трамп заявив, що США більше не хочуть співпрацювати з Кімом Дерроком в якості посла.

Іран протягом багатьох років перебував під міжнародними санкціями, але після укладення в 2015 році багатосторонньої ядерної угоди за участю Німеччини, Франції, Великобританії, США, Росії та Китаю стосовно згортання ядерної програми, основні санкції були зняті. Про відновлення санкцій проти Ірану США оголосили на початку травня 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті