Закон про декомунізацію визнано конституційним
Суд прийшов до висновку, що пропаганда комуністичного режиму є спробою виправдати тоталітаризм і заперечує конституційні принципи і демократичні цінності

Конституційний суд (КСУ) визнав конституційним закон «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки» (закон про декомунізацію). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Таке рішення суд прийняв у вівторок після проведення засідання в закритому режимі.
Суд прийшов до висновку, що пропаганда комуністичного режиму є спробою виправдати тоталітаризм і заперечує конституційні принципи і демократичні цінності, а також є реальною загрозою для сучасної української державності.
Верховна Рада в квітні 2015 прийняла внесений Кабінетом міністрів закон про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку.
Одна з головних позицій закону – визнання комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років злочинним і таким, що проводив політику державного терору, з відповідними наслідками для комуністичної символіки і пропаганди. Також рівноцінно нацистський тоталітарний режим визнається в Україні злочинним і таким, що проводив політику державного терору.
В кінці травня 2017 року КС надійшло конституційне подання 46 народних депутатів щодо конституційності цього закону.
Нагадаємо: Кабмін звернувся до правоохоронних органів з вимогою відреагувати на порушення закону про декомунізацію, яке було допущене Харківською міською радою, яка повернула проспекту Петра Григоренка у місті Харкові назву проспект маршала Жукова. Відповідне доручення міністерству юстиції дав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].