Закон про декомунізацію визнано конституційним

Закон про декомунізацію визнано конституційним

Суд прийшов до висновку, що пропаганда комуністичного режиму є спробою виправдати тоталітаризм і заперечує конституційні принципи і демократичні цінності

Закон про декомунізацію визнано конституційним
Фото: pixabay.com

Конституційний суд (КСУ) визнав конституційним закон «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки» (закон про декомунізацію). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Таке рішення суд прийняв у вівторок після проведення засідання в закритому режимі.

Суд прийшов до висновку, що пропаганда комуністичного режиму є спробою виправдати тоталітаризм і заперечує конституційні принципи і демократичні цінності, а також є реальною загрозою для сучасної української державності.

Верховна Рада в квітні 2015 прийняла внесений Кабінетом міністрів закон про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку.

Одна з головних позицій закону – визнання комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років злочинним і таким, що проводив політику державного терору, з відповідними наслідками для комуністичної символіки і пропаганди. Також рівноцінно нацистський тоталітарний режим визнається в Україні злочинним і таким, що проводив політику державного терору.

В кінці травня 2017 року КС надійшло конституційне подання 46 народних депутатів щодо конституційності цього закону.

Нагадаємо: Кабмін звернувся до правоохоронних органів з вимогою відреагувати на порушення закону про декомунізацію, яке було допущене  Харківською міською радою, яка повернула проспекту Петра Григоренка у місті Харкові назву проспект маршала Жукова. Відповідне доручення міністерству юстиції дав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло