У Києві знесли пам’ятник Щорсу — демонтаж тривав 6 годин

У Києві знесли пам’ятник Щорсу — демонтаж тривав 6 годин

У столиці України вже демонтували понад 60 пам'ятників, пов'язаних з російською пропагандою

This text is also available in English
У Києві знесли пам’ятник Щорсу — демонтаж тривав 6 годин
фото Київська міська державна адміністрація - КМДА

У Києві в суботу 9 грудня демонтували пам'ятник російському комдиву Ніколаю Щорсу, роботи тривали протягом шести годин, повідомив директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов.

Джерело. Про це передає пресслужба Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Бригада фахівців КП «Київблагоустрій» працювала над демонтажем майже 7-тонної конструкції протягом 6 годин.

«Це технічно складні роботи, для яких було залучено різну важку техніку і довелося частково перекрити рух транспорту в обох напрямках бульвару Тараса Шевченка. Демонтаж відбувався вранці у вихідний день, щоб не паралізувати рух центральними вулицями міста», – наголошується в повідомленні.

Монумент зберігатиметься в Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова, повідомили в КМДА.

За словами Буділова, у столиці України вже демонтували понад 60 пам'ятників, пов'язаних з історією та культурою росії та СРСР. Наразі робота триває над об'єктами, з яких уряд зняв охоронний статус.

З монумента Щорсу, розташованому в центрі Києва, перед цим було знято охоронний статус.

Пам'ятник Щорсу, який сприймається як символ радянської пропаганди, в Україні закликали демонтувати близько десяти років, зазначає Українська служба ВВС.

У березні 2017 року в статуї пошкодили ногу коня, а на постаменті з'явилися написи «Кат», «Декомунізація», «Знеси мене». Згодом скульптуру з усіх боків прикрили жовто-синім банером.

Щорс був командиром дивізії Червоної армії та загинув у 1919 році у боях проти Галицької армії УНР.

На місці нинішньої кінної статуї у 1872-1926 роках був пам'ятник українському підприємцю та меценату Олексію Бобринському. Ініціатором встановлення пам'ятника комдиву був Іосіф Сталін.

Цікаво, що колишній президент України Леонід Кравчук в інтерв'ю стверджував, що він позував для пам'ятника у 20-річному віці. Водночас він заявляв, що не шкодуватиме, якщо монумент зрештою знесуть.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло