«Турбоатом» повністю витіснив поставки російського устаткування для українських АЕС

«Турбоатом» повністю витіснив поставки російського устаткування для українських АЕС

До цього від російської компанії «Силові машини» залежали п'ять атомних блоків

«Турбоатом» повністю витіснив поставки російського устаткування для українських АЕС
фото www.turboatom.com.ua

АТ «Турбоатом» (Харків) повністю витіснило АТ «Силові машини» (РФ) з сегмента поставок турбінного устаткування для НАЕК «Енергоатом». Про це заявив генеральний директор компанії Віктор Суботін, передає Інтерфакс-Україна.

«Оцінюючи ситуацію сім-вісім років тому, ми спільно з «Енергоатомом» прийняли програму імпортозаміщення.»Енергоатом» доручив нам, а ми розробили проект і відтворили можливість виготовлення деталей і вузлів турбін 1000 МВт російського виробництва. Перш за все, це титанова лопатка 5 го ступеня ... Це була та позиція, за якою «Силові машини» диктували «Енергоатому» свої умови. Ми повністю позбавили їх впливу на НАЕК і перебрали на себе обслуговування всіх українських блоків», – сказав він.

Як зазначив Суботін, раніше від поставок російської компанії залежали п'ять атомних блоків ВВЕР-1000.

«Турбоатом» – єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Географія поставок підприємства охоплює 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки.

За підсумками 2018 року «Турбоатом» збільшив чистий прибуток на 7,6% до 2017 року – до 764,235 млн грн.

Станом на третій квартал 2018 року державі в особі Фонду держмайна України належить більш 75,22% акцій АТ. Великим міноритарієм (15,34% акцій) є венчурний інвестфонд «Сьомий» під управлінням КУА «Сварог Ессет Менеджмент», пов'язаної з підприємцем Костянтином Григоришиним. Ще 5,598% належить зареєстрованій на Кіпрі Biscone Ltd.

Нагадаємо: наприкінці травня «Турбоатом», більше 75% акцій якого належить державі, оголосив, що виплатить дивіденди акціонерам за 2018 рік у розмірі 382,137 млн грн (50% отриманого чистого прибутку) в період з 14 червня по 17 жовтня цього року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло