ЗАЗ уклав мирову угоду з кредиторами в рамках процедури санації

ЗАЗ уклав мирову угоду з кредиторами в рамках процедури санації

Процедура санації строком на 6 місяців була введена судом 11 квітня 2019

ЗАЗ уклав мирову угоду з кредиторами в рамках процедури санації
фото http://www.zaz.ua

5 липня Госпсуд Запорізької області прийняв до розгляду заяву керуючого санацією ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» про затвердження мирової угоди, укладеної між боржником та кредиторами. Про це повідомляє Finbalance.

Провадження в справі №908/2500/18 про банкрутство ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» було відкрите ухвалою суду від 04.12.2018.

Процедура санації строком на 6 місяців була введена судом 11.04.2019. План санації боржника схвалений комітетом кредиторів 28.03.2019.

1 липня суд за клопотанням керуючого санацією ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» вніс зміни до реєстру вимог кредиторів боржника в частині забезпечених вимог Укрексімбанку в розмірі 770,15 млн грн шляхом їх зменшення на суму 139,7 млн грн – до 630,5 млн грн (як таких, що не забезпечені заставою майна боржника) та змінив черговість їх задоволення, перенісши ці вимоги із забезпечених вимог в четверту чергу.

Таке рішення було прийняте судом, з огляду на те, що 20.06.2019 держбанку були перераховані кошти, отримані від продажу майна боржника, що було предметом забезпечення за іпотечним договором і договорами застави.

Згідно з судовими матеріалами, відповідний аукціон відбувся 19.06.2019, на ньому були два учасники, а переможцем (з пропозицією 168,1 млн грн, в т.ч. ПДВ) стало ТОВ «ЗАЗ Індастріз», кінцевий бенефіціар якого – Таріел Васадзе, який контролює і «Запорізький автомобілебудівний завод».

Варто зазначити, що «Кристалбанк» (серед акціонерів – Марина Ленінг – дружина екс-в.о. міністра економіки та екс-заступника міністра фінансів Вадима Копилова) у системі розкриття інформації НКЦПФР повідомляв, що 12.06.2019 його наглядова рада прийняла рішення про надання згоди на вчинення значного правочину та укладання з ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» договорів купівлі-продажу майна, а саме об`єктів нежитлової нерухомості загальною площею 142,2 тис кв м, обладнання та устаткування за загальною ціною придбання не вище 167,7 млн грн.

Йшлося про активи за адресами м. Запоріжжя, проспект Соборний (проспект Леніна), 8; м. Запоріжжя, вулиця Чубанова, 5; Запорізька область, м. Мелітополь, вул. О. Невського, 36; м. Мелітополь , Каховське шосе, 17.

Нагадаємо: 11 квітня Господарський суд виніс рішення про санацію «Запорізького автомобілебудівного заводу». Термін санації – 6 місяців. План санації включає в себе поліпшення соціальної сфери, збереження існуючих робочих місць та створення нових. Завод повинен стати платоспроможним, платити податки в місцевий і державний бюджети.

Також йшлося про виведення ЗАЗу зі стану банкрутства в найкоротші терміни, максимальному збереженні інфраструктури виробничих потужностей і відновлення виробництва автомобілів.

Як писав Mind, про проблеми з фінансовим станом автозаводу стало відомо минулого року.
У той же час, кілька років «УкрАВТО» надавала ЗАЗу додаткове фінансування для забезпечення операційної діяльності заводу і виплати банкам відсотків за кредитами. За даними «УкрАВТО», на кінець листопада 2018 року сума виплат склала більше 420 млн грн.

Як зазначалось, ЗАЗ виявився неплатоспроможним в результаті кризи 2014-2015 рр. В ході розпочатих у 2015 році переговорів з кредиторами вдалося досягти низки домовленостей про реструктуризацію заборгованості і відстрочення виплат. Однак в умовах стагнації ринку і практично повної зупинки виробництва ці заходи виявилися недостатніми для вирішення проблеми відновлення виробництва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті