Захворіло у світі
6,318,040
Померло у світі
376,885
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
ЄК вперше очолила жінка: Європарламент обрав Урсулу фон дер Ляєн

ЄК вперше очолила жінка: Європарламент обрав Урсулу фон дер Ляєн

На посаду вона вступить 1 листопада і замінить на ній Жана-Клода Юнкера

ЄК вперше очолила жінка: Європарламент обрав Урсулу фон дер Ляєн
Урсула фон дер Ляєн
фото www.flickr.com/photos/bundeswehrfoto

Європарламент у вівторок, 16 липня, затвердив Урсулу фон дер Ляєн головою Єврокомісії. Про це повідомляє DW.

 За кандидатуру міністра оборони Німеччини, яка оголосила про свою відставку, проголосували 383 євродепутати, проти висловилися 327, утримались 22.

На посаду очільниці Єврокомісії фон дер Ляєн вступить 1 листопада і замінить на ній Жана-Клода Юнкера. 

Під час програмної промови в Європарламенті перед дебатами та голосуванням щодо її кандидатури вона на перше місце поставила боротьбу зі змінами клімату і підтвердила мету Європи до 2050 року скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 50% порівняно з 1990 роком. Для досягнення цієї мети фон дер Ляєн має представити відповідний інвестиційний план.

Крім того, фон дер Ляєн пообіцяла просувати ідею мінімальної заробітної плати в країнах Європи, а також, серед іншого, висловила готовність підтримати продовження терміну виходу Великобританії з Євросоюзу, якщо це буде необхідно.

Кандидатуру Урсули фон дер Ляєн на посаду голови Єврокомісії було запропоновано 2 липня на саміті ЄС в Брюсселі. Того дня лідери країн ЄС погодили пакет кандидатур на ключові посади в Євросоюзі. Утім, гарантованої більшості в Європарламенті на підтримку кандидатури фон дер Ляєн не було.

Урсула фон дер Ляєн народилася 60 років тому в передмісті Брюсселя. У німецьку політику представницю Християнсько-демократичного союзу привела чинна канцлер Німеччини Анґела Меркель. В очолюваних Меркель урядах фон дер Ляєн обіймала різні міністерські посади. Із 2005 по 2009 роки мати сімох дітей була міністром у справах родини, пізніше очолила Міністерство охорони здоров'я, а в грудні 2013-го стала міністром оборони. 

Нагадаємо: раніше, тоді ще міністр оборони ФРН, Урсула фон Ляєн в Європарламенті заявила, що з Європі слід вести діалог з Росією «з позиції сили». За її словами, «Кремль не пробачає слабкостей».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті