Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
«Роскосмос» засумнівалась у безпечності кораблів виробництва Boeing та SpaceX

«Роскосмос» засумнівалась у безпечності кораблів виробництва Boeing та SpaceX

За словами керівництва, російські космонавти можуть полетіти на цих кораблях тільки в разі підтвердження безпеки

«Роскосмос» засумнівалась у безпечності кораблів виробництва Boeing та SpaceX
фото www.roscosmos.ru

У «Роскосмосу» є питання щодо безпечності польотів на перспективних американських кораблях Starliner та Crew Dragon. Про це  заявив керівник прес-служби держкорпорації Володимир Устименко, передає «Інтерфакс».

Він підкреслив, що російські космонавти можуть полетіти на цих кораблях тільки в разі підтвердження безпеки.

Глава прес-служби повідомив, що російські фахівці щотижня контактують з даної теми з американськими колегами. Устименко висловив упевненість в тому, що всі питання будуть вирішені.

Крім того, він торкнувся теми польоту до Міжнародної космічної станції корабля Starliner компанії Boeing, що раніше планувався на серпень. За словами Устименка, поки американці не повідомляли російську сторону про перенесення пуску. За його словами, додаткових заходів безпеки, крім тих, що передбачені при подібних ситуаціях – штатного стикуванні і розстикування – робити не планується.

На початку березня американський безпілотний космічний корабель Crew Dragon в тестовому режимі був успішно виведений на орбіту і зістикований з МКС. На борту корабля перебував одягнений в скафандр манекен, також на МКС було доставлено 182 кг продовольства, наукового обладнання і матеріалів.

За даними НАСА, пілотований політ Crew Dragon до МКС може відбутися в листопаді 2019 року. До нього ще повинен бути проведений тестовий запуск корабля в безпілотному режимі за неповною циклограмою, який призначений для перевірки роботи системи його аварійного порятунку в разі виникнення аварії з ракетою-носієм після старту.

Через аварію 20 квітня під час стендових випробувань двигунів системи порятунку, в результаті якої корабель вибухнув, випробувальний запуск, намічений на червень, був перенесений.

Наразі  його планується здійснити до кінця липня, якщо компанії SpaceX вдасться усунути виниклі неполадки.

Перший пілотований політ корабель Starliner компанії Boeing повинен виконати в серпні поточного року з мису Канаверал у Флориді. Корабель повинен пристикуватися до МКС, на його борту будуть перебувати троє астронавтів: представник Boeing Кріс Фергюсон, а також астронавти НАСА Майк Фінк і Ніколь Манн. За деякими даними, цей запуск може бути перенесений на листопад через неготовність корабля у визначений термін.

Раніше у «Роскосмосі» виявили сумніви,що SpaceX здатна зробити двигуні кращі за російські.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті