ФГВФО очолить Світлана Рекрут

ФГВФО очолить Світлана Рекрут

Ворушилін звільнився з посади

ФГВФО очолить Світлана Рекрут
Світлана Рекрут
Фото Facebook

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) призначила директором-розпорядником ФГВФО Рекрут Світлану. Раніше вона обіймала посаду заступника директора-розпорядника Фонду. Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

Як наголосила Світлана Рекрут, головним завданням Фонду гарантування вкладів є і залишатиметься захист вкладників банків.

«Оскільки залишок боргу перед Міністерством фінансів на цей час перевищує 49 млрд грн у вигляді векселів та ще понад 67 млрд грн за відсотками, надважливим завданням, над яким Фонд працюватиме найближчим часом, є реструктуризація відсотків за цими кредитами. Це дозволить розпочати дискусію про підвищення гарантованої суми... Іще один виклик, що стоїть перед нами, – робота зі стягнення відшкодування збитків з колишніх акціонерів і топ-менеджерів банків, доведених до неплатоспроможності», – наголосила Рекрут.

Вона нагадала, що позовна робота за ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» активно ведеться, і серед основних планів Фонду – довести її до завершення і спрямувати отримані кошти кредиторам цих банків. Загальна сума, про яку йдеться у цих позовах, перевищує 81,3 млрд грн.»

16 липня 2019 року адміністративна рада Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у зв’язку із наближенням до кінця п’ятирічного строку, визначеного Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», задовольнила заяву про звільнення за власним бажанням 17 липня 2019 року директора – розпорядника ФГВФО Ворушиліна Костянтина.

Серед основних досягнень Фонду Ворушилін відзначив запровадження автоматизованої системи виплат та забезпечення швидкого відшкодування понад 90 млрд грн близько двом мільйонам вкладників неплатоспроможних банків. Особливої уваги заслуговує створення електронної торгової системи ProZorro.Продажі, яка отримала численні нагороди як один із кращих антикорупційних проектів у світі, та розвиток прозорого та конкурентного ринку непрацюючих кредитів. Він також наголосив, що на сьогодні Фонд повністю розрахувався за кредитами НБУ та розпочав дострокове повернення запозичень від Мінфіну, що залучалися для забезпечення виплат гарантованого державою відшкодування вкладникам банків. Загалом НБУ повернуто 20,15 млрд грн, а Мінфіну – 10,12 млрд грн, крім того, цим установам сплачено близько 11 млрд грн відсотків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті