МОЗ заборгувало за ліки 4,3 млрд грн та 394 млн грн – прострочена заборгованість

МОЗ заборгувало за ліки 4,3 млрд грн та 394 млн грн – прострочена заборгованість

Супрун зазначила, що ліки закуповуються за рік наперед

МОЗ заборгувало за ліки 4,3 млрд грн та 394 млн грн – прострочена заборгованість
Фото: pixabay.com

Обсяг заборгованості Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) при закупівлі ліків станом на 1 червня 2019 року склав  4,3 млрд грн. Крім того, обсяг простроченої заборгованості МОЗ складає 394 млн грн. Про це під час засідання уряду повідомив перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів, передає кореспондент Mind.

«Державне казначейство, яке дало офіційний лист, проінформувало, що станом на 1 червня 2019 року за бюджетною  програмою  МОЗ 23011400 і КВК 2220 обліковується дебіторська заборгованість  в сумі 4,3 млрд грн і прострочки 394 млн грн», – сказав Кубів.

У відповідь на ці слова Кубіва міністр охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що МОЗ проводить закупівлю ліків за рік, наперед, щоб їх доставка проводилась вчасно.

«Так, є заборгованість, бо ми заплатили частково за ліки на 2018 рік, частково на 2019 рік, є ще доставки які є від 2017 року  і є зекономлені кошти, за які ми купуємо додатково ліки. Ліки не якийсь папір, який ми можемо кожного дня закупити і повернути кошти. Це є більш складний процес і я думаю, що ви це розумієте і час від часу заборгованість існує, бо або нам не потрібно ліків, або вони нам ще не доставлені», – зазначила Супрун.

В свою чергу міністр фінансів Оксана Маркарова зазначила що в головного розпорядника коштів, які передбачено  на закупівлю ліків, «дійсно заборгованість час від часу виникає, ми на це теж звертали увагу міністерства охорони здоров’я, і треба з цим більш активно працювати».

Нагадаємо як писав Mind, раніше Рахункова Палата звинуватила МОЗ у невиконанні проекту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей»

Рахункова палата повідомила Державне бюро розслідувань про виявлені факти, що містять ознаки кримінальних правопорушень з боку МОЗ

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію