ДТЕК запропонував НЗФ і ЗЗФ Коломойського допомогу через скарги на подорожчання е/е

ДТЕК запропонував НЗФ і ЗЗФ Коломойського допомогу через скарги на подорожчання е/е

Голова найбільшого «ДТЕК» Максим Тимченко запропонував феросплавникам провести переговори про можливість укладення двосторонніх договорів

ДТЕК запропонував НЗФ і ЗЗФ Коломойського допомогу через скарги на подорожчання е/е
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Подорожчання електроенергії після запуску нової моделі ринку 1 липня цього року призвело до збитковості роботи Нікопольського і Запорізького заводів феросплавів (НЗФ і ЗЗФ), що належать олігарху Ігорю Коломойському,  заявили їх керівники на «круглому» столі про перші підсумки роботи ринку в парламентському профільному комітеті в Києві у вівторок. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Голова правління ЗЗФ Павло Кравченко зазначив: оскільки в собівартості продукції підприємства електроенергія становить близько 60%, то нові ціни на цю сировину призвели до збитку заводу приблизно в 70 млн грн на місяць, а НЗФ – в 122 млн грн.

Він додав, що навіть з новою ціною ЗЗФ з його відносно рівним графіком споживання змушений для повного задоволення своїх потреб 12% електроенергії купувати на найдорожчому балансуючому  ринку.

Керівник ЗЗФ уточнив, що його завод споживає близько 179 МВт, а НЗФ – близько 425 МВт.

Голова правління НЗФ Володимир Куцин стверджує, що продукція підприємства подорожчала на $75 за тонну, що робить його неконкурентоспроможним на світовому ринку. При збереженні такої ситуації більш тривалий час підприємства змушені будуть зупинитися.

Керівники феросплавних заводів, вже домоглися зупинки рішення регулятора НКРЕКУ про підвищення тарифу «Укренерго» в липні у шість разів, заявили, що оскаржать і нове рішення НКРЕКУ про зниження цього тарифу на 10% в серпні. На їхню думку, необхідно надати заводам можливість укладати двосторонні договори з виробником дешевої електроенергії «Енергоатом» або встановити обмеження цін для енергоємних експортних підприємств.

Представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус зазначив, що висновок подібних ексклюзивних контрактів НЗФ і ЗЗФ, афілійованих з екс-власником ПриватБанку Ігорем Коломойським, викличе багато пересудів, тому необхідно розробляти єдині критерії для всіх підприємств з високою часткою електроенергії в собівартості, наприклад, понад 30 %.

У той же час голова найбільшого в Україні приватного енергохолдингу «ДТЕК» Максим Тимченко запропонував феросплавникам провести переговори про можливість укладення двосторонніх договорів. За його словами, ДТЕК міг би виділити під ці поставки окремі блоки.

На подорожчання електроенергії в розмірі до 25% з 1 липня поскаржився і ряд великих споживачів: директор з фінансів та економіки «Інтерпайпу» Денис Морозов, представник ArcelorMittal Кривий Ріг, директор Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) Володимир Сивак. За словами останнього, електроенергія становить близько 30-35% в собівартості кінцевої продукції, тому підприємство зараз працює в збиток.

В ході засідання досягнуто домовленості провести 18 липня за координації глави парламентського комітету Олександра Домбровського засідання робочої групи за участю регулятора НКРЕКУ і Міненерговугілля, на якому обговорити можливі шляхи вирішення проблеми великих споживачів електроенергії.

Нагадаємо: 1 липня, в Україні офіційно стартував другий етап переходу на новий ринок електроенергії. За приблизними підрахунками,  експорт електроенергії із запровадженням ринку зросте до 2030 року в 4 рази

Із впровадженням нового ринку в Україні функціонуватиме єдиний балансуючий ринок, організований оператором системи передачі – «Укренерго» з метою забезпечення достатніх обсягів потужності та енергії, необхідних для балансування в реальному часі обсягів виробництва, споживання, експорту та імпорту електроенергії. Він створюється також з метою врегулювання системних обмежень в об’єднаній енергетичній системі України та фінансового врегулювання небалансів електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло