Через позов НФЗ Коломойського суд призупинив рішення НКРЕКП щодо тарифів Укренерго
Раніше в тарифі втрати е/е в магістральних мережах покривалися за рахунок ДП «Енергоринок», яке більше не здійснює свою діяльність в новій моделі ринку

Окружний адміністративний суд Києва вчора, 1 липня, прийняв рішення про забезпечення адміністративного позову АТ «Нікопольский завод феросплавів» та призупинив дію постанов НКРЕКП, якими були встановлені тарифи для «Укренерго» на передачу електроенергії та послуги диспетчерського управління на ІІ півріччя. Про це повідомляє прес-служба «Укренерго».
«Рішення Окружного адміністративного суду Києва призведе до колапсу нового ринку електричної енергії. Оскільки призупинені постанови Регулятора були прийняті саме для забезпечення нових алгоритмів роботи ринку», – відмітив керівник НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук.
Раніше в тарифі втрати електроенергії в магістральних мережах при передачі не були враховані. Вони покривалися за рахунок ДП «Енергоринок», яке більше не здійснює свою діяльність в новій моделі ринку.
Через «Енергоринок» сплачувалися також і компенсації виробникам електроенергії, які працюють за гарантованим зеленим тарифом (ВЕС, СЕС та інші ВДЕ).
Крім того, через тариф «Укренерго» покривається вартість допоміжних послуг, які надають генеруючи компанії ОЕС України для забезпечення необхідного рівня резервів.
Щоб забезпечити функціонування нової моделі ринку, до складу тарифів на передачу і диспетчеризацію НЕК «Укренерго» Регулятор і включив зазначені витрати, фактично переклавши відповідальність з ДП «Енергоринок» на системного оператора. Тому ці тарифи не впливають на розрахунок прогнозної вартості електроенергії.
«Незастосування цих тарифів унеможливлює оплату електроенергії, яка втрачається в магістральних мережах, компенсацію виробникам, які працюють по «зеленим» тарифам, а також здійснення плати допоміжних послуг, тобто підтримки резервів в ОЕС України. А значить унеможливлює функціонування нової моделі ринку!», – наголосив Ковальчук.
Нікопольський завод феросплавів – найбільший в світі виробник марганцевих феросплавів – розташований на півдні України в м. Нікополі, Дніпропетровської області.
Основною продукцією ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» є марганцеві феросплави – силікомарганець і феромарганець, що виробляються на найбільших у світі феросплавних печах. Виробничі потужності дозволяють випускати більше 1 млн тонн на рік силікомарганцю, 250 000 тонн / рік феромарганцю високоуглеродистого, понад 15 000 тонн / рік феромарганцю середньовуглецевого, до 60 000 тонн / рік флюсів раз-особистих марок, 50 000 тонн / рік електродної маси. Річний обсяг продажів становить у середньому 800 000 тонн феросплавів.
Завод контролюють групи EastOne Віктора Пінчука і «Приват» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.
Нагадаємо: вчора, 1 липня, в Україні офіційно стартував другий етап переходу на новий ринок електроенергії. За приблизними підрахунками, експорт електроенергії із запровадженням ринку зросте до 2030 року в 4 рази.
Із впровадженням нового ринку в Україні функціонуватиме єдиний балансуючий ринок, організований оператором системи передачі – «Укренерго» з метою забезпечення достатніх обсягів потужності та енергії, необхідних для балансування в реальному часі обсягів виробництва, споживання, експорту та імпорту електроенергії. Він створюється також з метою врегулювання системних обмежень в об’єднаній енергетичній системі України та фінансового врегулювання небалансів електроенергії.
Законом наразі передбачені механізми купівлі/продажу електроенергії, від яких безпосередньо залежить робота балансуючого ринку. Йдеться про внутрішньодобовий ринок та ринок «на добу вперед «.
Для реалізації норм закону Кабінет міністрів створив на базі «Енергоринку» два державних підприємства для роботи в новій моделі оптового ринку електроенергії: ДП «Оператор ринку» і ДП «Гарантований покупець».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].