Google після скандалів припинила роботу над Dragonfly – пошуковиком для Китаю
Китайський пошуковик мав блокувати сайти, заборонені на території країни

Робота над суперечливим проектом Google Dragonfly зупинилася. На судовому комітеті Сенату США цього тижня віце-президент Google з державної політики Каран Бхатія заявив, що робота над цензурованою пошуковою системою для Китаю «офіційно припинена». Пізніше прес-секретар підтвердив, що Google не планує запускати пошуковик у Китаї, і що над таким проектом робота вже не ведеться, пише engadget.com.
Google мав проблеми з проектом Dragonfly з моменту його появи. Витік документів вказує на те, що пошуковий додаток, орієнтований на Китай, автоматично мав ідентифікує сайти, заблоковані на території країни, і просто видаляти їх із результатів пошуку. Це, зокрема, інформація про свободу слова та політичну опозицію, а також будь-які негативні згадки авторитарних урядів, пише Engadget.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Хоча Google і підтверджував, що працює над проектом під кодовою назвою Dragonfly, компанія не повідомляла ніяких подробиць про нього, за винятком того, що його розробка йде добре. Проте Dragonfly зіткнулася з глобальною негативною реакцією, як тільки про проект з'явилося більше подробиць: Amnesty International організувала протест проти проекту, а Конгрес допитав по цій темі главу Google Сундара Пічаї», – зазначає Engadget.
Цей епізод демонструє, що Google готова реагувати на відгуки. У минулому році, після того, як технічний гігант уклав великий і спірний військовий контракт з Пентагоном, понад 4000 співробітників підписали петицію проти цієї угоди, і з десяток провідних інженерів покинули компанію. В результаті Google пообіцяв не продовжувати контракт.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.