Google після скандалів припинила роботу над Dragonfly – пошуковиком для Китаю

Google після скандалів припинила роботу над Dragonfly – пошуковиком для Китаю

Китайський пошуковик мав блокувати сайти, заборонені на території країни

Google після скандалів припинила роботу над Dragonfly – пошуковиком для Китаю
фото pixabay.com

Робота над суперечливим проектом Google Dragonfly зупинилася. На судовому комітеті Сенату США цього тижня віце-президент Google з державної політики Каран Бхатія заявив, що робота над цензурованою пошуковою системою для Китаю «офіційно припинена». Пізніше прес-секретар підтвердив, що Google не планує запускати пошуковик у Китаї, і що над таким проектом робота вже не ведеться, пише engadget.com.

Google мав проблеми з проектом Dragonfly з моменту його появи. Витік документів вказує на те, що пошуковий додаток, орієнтований на Китай, автоматично мав ідентифікує сайти, заблоковані на території країни, і просто видаляти їх із результатів пошуку. Це, зокрема, інформація про свободу слова та політичну опозицію, а також будь-які негативні згадки авторитарних урядів, пише Engadget.

«Хоча Google і підтверджував, що працює над проектом під кодовою назвою Dragonfly, компанія не повідомляла ніяких подробиць про нього, за винятком того, що його розробка йде добре. Проте Dragonfly зіткнулася з глобальною негативною реакцією, як тільки про проект з'явилося більше подробиць: Amnesty International організувала протест проти проекту, а Конгрес допитав по цій темі главу Google Сундара Пічаї», – зазначає Engadget.

Цей епізод демонструє, що Google готова реагувати на відгуки. У минулому році, після того, як технічний гігант уклав великий і спірний військовий контракт з Пентагоном, понад 4000 співробітників підписали петицію проти цієї угоди, і з десяток провідних інженерів покинули компанію. В результаті Google пообіцяв не продовжувати контракт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті