«Сподіваємося, що порушення кримінальної справи напередодні виборів-збіг» – ArcelorMittal Кривий Ріг
Спецпроект
Трансформації бізнесу

«Сподіваємося, що порушення кримінальної справи напередодні виборів-збіг» – ArcelorMittal Кривий Ріг

У компанії сподіваються що рідкісна стаття ККУ не свідчить про цілеспрямований вплив і тиск на бізнес

«Сподіваємося, що порушення кримінальної справи напередодні виборів-збіг» – ArcelorMittal Кривий Ріг
Фото: Facebook/ArcelorMittalUA

«АрселорМіттал Кривий Ріг» поки не має офіційної інформації про порушення кримінальної справи Службою безпеки (СБУ) за статтею 441 ККУ «Екоцид». Про це повідомляє прес-служба компанії.

У компанії повідомили, що готові сприяти правоохоронним органам в межах чинного законодавства та наголосили, що робота виробничих агрегатів ведеться  відповідно до затверджених екологічних нормативів, без перевищення обсягу викидів забруднюючих речовин, встановлених державою.

«Вся дозвільна документація отримана підприємством у встановленому порядку. Всі природоохоронні заходи, які були реалізовані раніше, або ті, терміни виконання яких були перенесені для всіх підприємств ГМК України, обов'язково проходили процедуру узгодження і візування, як мінімум, на трьох рівнях: міста, області, Міністерства екології та природних ресурсів України», – йдеться в повідомленні.

За наявною інформацією «АрселорМіттал Кривий Ріг», ще жодне гірничо-металургійне підприємство в Україні ще не звинувачували за статтею 441, в «масовому знищенні рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, здатних викликати екологічну катастрофу». За даними компанії, «АрселорМіттал Кривий Ріг» принципово не відрізняється від інших в галузі за технологіями виробництва залізорудного концентрату, чавуну і сталі, а також за ступенем впливу на навколишнє середовище.

«По ряду показників «АрселорМіттал Кривий Ріг» займає більш стійкі позиції, що підтверджують національні та міжнародні рейтинги», – йдеться в повідомленні.

За 13 років капітальні та операційні витрати склали $4,4 млн. Загальні інвестиції компанії перевищили $9 млрд. Вкладення в екологію досягли 6,1 млрд грн.

В період з 2006 року по 2018 рік, викиди в атмосферу були зменшені на 48,3%, скиди стічних вод – на 81%, розміщення відходів – на 32,4%.

«Ми сподіваємося, що підвищена увага до нашого підприємства державних органів влади, різних політичних сил і порушення СБУ кримінальної справи за рідкісною статтею напередодні виборів є випадковим збігом і не свідчить про цілеспрямований вплив і тиск на бізнес. Ми сподіваємося на неупереджений розгляд справи з урахуванням повної та достовірної інформації, яку готові надати правоохоронним органам», – наголошують у компанії.

Нагадаймо: вчора, 17 липня, стало відомо, що СБУ порушила кримінальну справу у відношенні «ArcelorMittal Кривий Ріг» через забруднення довкілля.

Нещодавно президент Володимир Зеленський розкритикував дану компанію за невиконання в строки зобов'язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні і закликав надати адресну фінансову підтримку тим людям, які постраждали через шкідливих викидів в атмосферу.

При цьому він нагадав, що ще в 2016-2017 роках підприємство, зокрема, повинно було вивести з експлуатації мартенівський цех і зупинити двохванний сталеплавильний агрегат.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті