Борг контрагентів-пільговиків перед «Нафтогазом» зріс до 63,6 млрд грн
Лише за тиждень заборгованість зросла на 1,9%

Контрагенти, які отримують газ від НАК «Нафтозаг України» на пільгових умовах збільшили свою заборгованість перед компанією на 1,19 млрд грн, або на 1,9% за тиждень – до 63,6 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».
«Заборгованість контрагентів, які отримують газ від «Нафтогазу» на пільгових умовах (відповідно до положення про ПСО), склала 63,6 млрд грн (збільшення на 1,19 млрд грн, або 1,9% за тиждень)», – йдеться в повідомленні.
За тиждень виробники тепла збільшили борг на 342 млн грн (1%), підприємства ТЕЦ (виробництво електроенергії) – на 278 млн грн (6,7%), регіональні газозбутові підприємства – на 577 млн грн (2,5%).
Станом на 16 липня 2019 року сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ перед «Нафтогазом» складає близько 39,9 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість зросла на 620 млн грн (1,6%). А регіональні газозбутові підприємства заборгували близько 23,6 млрд грн, що більше, ніж минулого тижня на 577 млн грн (2,5%).
В той же час заборгованість промислових підприємств за минулий тиждень зменшилась на 2 млн грн та складає близько 2,9 млрд грн.
Борг «Київтеплоенерго» за газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, за минулий тиждень зросла на 374 млн грн (11,4%) і тепер борг підприємства перед «Нафтогазом» складає близько 3,6 млрд грн.
«Зростання заборгованості ТКЕ, ТЕЦ та газозбутових підприємств протягом третього тижня місяця є типовим та пояснюється оформленням актів прийому-передачі обсягів газу, використаного у червні 2019 року, а розрахунки населення за послуги з постачання теплової енергії у попередньому місяці здійснюються до 20-го числа поточного місяця», – йдеться в повідомленні.
Сумарна прострочена заборгованість за природний газ перед НАК «Нафтогаз України» у підприємств ТКЕ та ТЕЦ, що виробляють теплоенергію, складає близько 35,5 млрд грн, з них за 2019 рік – 13,5 млрд грн. За минулий тиждень заборгованість збільшилась на 342 млн грн (1%).
Найбільшою сумарна прострочена заборгованість за використаний газ є у ТКЕ і ТЕЦ Донецької (7,0 млрд грн), Дніпропетровської (6,6 млрд грн), Харківської (4,2 млрд грн), Луганської (1,9 млрд грн), Одеської (1,6 млрд грн), Запорізької (1,2 млрд грн), Львівської (1,2 млрд грн) областей та Києва (3,4 млрд грн).
Найбільша прострочена заборгованість за 2019 рік в цій категорії накопичилась у підприємств ТКЕ і ТЕЦ Харківської (2,49 млрд грн), Дніпропетровської (2,29 млрд грн), Запорізької (873 млн грн), Донецької (763 млн грн), Львівської (680 млн грн), Одеської (659 млн грн), областей та м. Києва (1,49 млрд грн).
Як повідомляв Mind, раніше голова правління «Нафтогазу» заявив, що цього року компанія планує заробити 16 млрд грн чистого прибутку.
Також нагадаємо, що під час засідання уряду 17 липня голова Рахункової Палати Валерій Пацкан заявив, що найближчим часом має відбутися перевірка діяльності «Нафтогазу» і попросив міністра внутрішніх справ Арсена Авакова забезпечити можливість виконання співробітниками Рахункової палати своїх посадових обов'язків за допомогою правоохоронних органів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].