Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
Координаційний комітет затвердив фінансування підготовки України до «Експо-2020»

Координаційний комітет затвердив фінансування підготовки України до «Експо-2020»

В рамках засідання учасники обговорили етапність робіт, обсяги фінансування, порядок та механізми забезпечення виконання різних стадій підготовки до участі в «Експо-2020»

Координаційний комітет затвердив фінансування підготовки України до «Експо-2020»
Фото: Flickr

В рамках засідання Координаційного комітету з підготовки та забезпечення участі України в «Експо-2020» учасники обговорили етапність робіт, обсяги фінансування, порядок та механізми забезпечення виконання різних стадій підготовки України до участі в «Експо-2020» Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

IV засідання Координаційного комітету з підготовки та забезпечення участі України в «Експо-2020» відбулося 17 липня в Міністерства економічного розвитку та торгівлі (МЕРТ) під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України, Генерального комісара на Всесвітній виставці «Експо-2020» Степана Кубіва.

«Підготовка до участі України у такому масштабному заході та на такому якісно високому рівні є безпрецедентною по складності та відповідальності. Ми сьогодні вже маємо чіткі міжнародні зобов’язання щодо належного представлення на виставці і не можемо не скористатися можливістю продемонструвати потенціал України, зміцнити торговельні та інвестиційні позиції в регіоні Близького та Середнього Сходу, а також у світі в цілому», – повідомив Кубів. 

Учасники зустрічі дійшли згоди щодо необхідності залучення незалежного інженерного консультанта з будівництва, що буде здійснювати контроль процесу спорудження павільйону, а також управління ризиками, що можуть супроводжувати цей процес.

Також, з метою контролю над будівництвом буде встановлено камеру відеоспостереження для забезпечення онлайн-трансляції на будівельному майданчику орієнтовно з серпня 2019 року до березня 2020 року. Це дасть можливість всім бажаючим на сайті ДП «Експо-2020» спостерігати за ходом будівництва павільйону України.

В рамках зустрічі комітет також схвалив остаточну концепцію будівлі павільйону України, яка складається з двох поверхів з орієнтовною загальною площею приблизно 2600 кв. м із розміщенням ресторану, конференц-зали та зони ділової активності на 2-му поверсі будівлі; виставкових зал на першому поверсі та частково на другому поверсі павільйону.

Друга стадія підготовки українського павільйону «Експо-2020» – стадія його облаштування після будівництва, буде розділена на два етапи: наповнення та безпосередньо облаштування.

Етап наповнення павільйону передбачає розробку концепції, форм та засобів демонстрації експонатів, перелік необхідного обладнання та його оренду. Орієнтовний початок реалізації етапу наповнення – 1 вересня 2019 року, і триватиме протягом 3 років (2019-2021 роки). Орієнтовне загальне фінансування – $2,46 млн, у тому числі на 2019 рік вже передбачено у сумі $1,8 млн. На цьому етапі пропонується провести відкритий конкурс на розробку концепції внутрішнього наповнення павільйону України з можливістю її подальшої реалізації.

Для відбору проектів передбачено створити конкурсну комісію, до складу якої планується залучити представників Мінекономрозвитку, Мінкультури, Національної академії мистецтв України, Київського національного університету технологій та дизайну та інших організацій.

Етап облаштування передбачатиме внутрішнє та зовнішнє оздоблення приміщень павільйону України, облаштування його технікою, обладнанням, устаткуванням, введення в експлуатацію та технічне обслуговування під час роботи виставки. Орієнтовний плановий початок реалізації етапу облаштування може бути вже у цьому році, тривалість реалізації етапу – 3 роки. Орієнтовне загальне фінансування – $1,77 млн.

Стадія утримання павільйону України передбачає адміністрування діяльності павільйону України, у тому числі ділової, культурної активності, наймання персоналу. Додатково слід враховувати необхідність демонтажу павільйону України. Фінансування зазначеної стадії буде передбачено у бюджетному запиті Мінекономрозвитку на 2020 рік орієнтовно у сумі $2,84 млн. Початок реалізації стадії утримання має розпочатись не пізніше лютого 2020 року. 

28 травня 2019 року за результатами проведення відкритих торгів відбулося підписання договору між ДП «Експо-2020» та переможцем торгів «ASGC Construction LLC» на будівництво павільйону України в Дубаї. Фінансування етапу будівництва складає $5,1 млн. Плановий термін закінчення будівельних робіт із використанням важкої спеціальної техніки на ділянці та фіналізація будівництва орієнтовно 31 грудня 2019 року. Водночас, передбачається у першому кварталі 2020 року отримати фінальні дозвільні документи на експлуатацію. 

Раніше повідомлялось, що український павільйон на виставці «Експо-2020» будуватиме компанія з ОАЕ.

Нагадаємо: 27 лютого цього року стартував прийом конкурсних заявок на будівництво павільйону України на «Експо-2020» у Дубаї. Подати заявку через систему ProZorro можна було до 18 березня.

Раніше Mind писав, що торік за підсумками тендеру з будівництва українського павільйону для «Експо-2020» була обрана компанія «ТД «Промфінінвест», яка намагалася завести в тендер клона.

Нагадаємо: 13 вересня 2018 року МЕРТ уже оголошувало тендер на вибір підрядника для розробки дизайну українського павільйону на всесвітній виставці «Експо-2020», яка відбудеться в Дубаї, ОАЕ. За результатами торгів договір на створення проектно-кошторисної документації та дизайн-концепту українського павільйону вартістю 2,99 млн грн уклало ТОВ «ТД «Промфінінвест». 

У перебігу торгів один з учасників торгів «Експосервіс Україна», знизивши вартість до 3 (трьох) гривень, в наслідок чого  пропозиція була відхилена тендерним комітетом. Зрештою, «Промфінінвест» опустився на 10 000 грн нижче найближчого конкурента та виявився переможцем. Єдиним учасником і керівником ТОВ «ТД «Промфінінвест» є Олександр Погрібний, який також володіє 50% у статутному капіталі ТОВ «Експоальянс». Власником другої 50% частки ТОВ «Експоальянс» є Олександр Горобей. Він же є 100% власником ТОВ «Експосервіс Україна», яке зійшло з торгів через нерелевантну зміну цінової пропозиції. Скоріш за все, компанії подали пов’язану особу для того, аби тендер відбувся, але після того, як до конкурсу долучились інші компанії – «Експосервіс» знялись з торгів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті