США відсторонили Туреччину від участі у виробництві літаків F-35

США відсторонили Туреччину від участі у виробництві літаків F-35

Покупка Туреччиною С-400 суперечить її зобов'язанням перед НАТО, вважають в США

США відсторонили Туреччину від участі у виробництві літаків F-35
фото DR

Туреччина більше не зможе брати участь в розробці винищувачів F-35. Про це в четвер заявили представники адміністрації президента США, передає Голос Америки.

Причиною такого рішення стало придбання Анкарою російських зенітно-ракетних комплексів С-400.

«F-35 не може співіснувати з російською платформою збору розвідувальних даних», – зазначили в Білому домі.

«Покупка Туреччиною С-400 суперечить її зобов'язанням перед НАТО і матиме згубні наслідки для її взаємодії з альянсом. Рішення Туреччини продовжити закупівлі російської системи не вплине на міцне міжнародне партнерство з виробництва F-35», – сказала Еллен Лорд, заступник міністра оборони США з питань закупівель, під час прес-брифінгу.

«США та інші партнери по програмі F-35 згодні в рішенні усунути Туреччину від участі в програмі й почати процес офіційного виключення Туреччини з цієї програми», – заявила Еллен Лорд.

За словами Лорд, заміщення ланцюжка поставок у виробництві реактивних винищувачів обійдеться США в $500-600 млн. Туреччина випускає більше 900 деталей і вузлів, необхідних для складання F-35. Лорд повідомила, що тепер випуском цих деталей займуться в США.

У МЗС Туреччини назвали рішення щодо відсторонення від програми F-35 «несправедливим» і знову попередили, що воно негативно позначиться на відносинах між двома країнами.

Анкара замовила понад сотню винищувачів F-35 і навіть внесла передоплату, але президент Дональд Трамп заборонив продавати їй F-35.

Перші партії комплексів С-400 були доставлені на турецьку військову базу минулої п'ятниці. США протягом кількох місяців намагалися запобігти поставкам російських ППО Туреччині, яка входить до складу НАТО.

Раніше повідомлялося, що США підготували пакет санкцій проти Туреччини за придбання у РФ С-400.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло