Захворіло у світі
6,185,523
Померло у світі
372,377
Вилікувалось у світі
2,648,538
Захворіло в Україні
24,012
Померло в Україні
718
Вилікувалось в Україні
9,690
Данія дала дозвіл на прокладання труби Baltic Pipe, яка знизить залежність Польщі від «Газпрому»

Данія дала дозвіл на прокладання труби Baltic Pipe, яка знизить залежність Польщі від «Газпрому»

Водночас країна не поспішає надавати дозволи на будівництво «Північного потоку-2»

Данія дала дозвіл на прокладання труби Baltic Pipe, яка знизить залежність Польщі від «Газпрому»
фото FT

Влада Данії надала перший дозвіл на реалізацію проекту Baltic Pipe із доставки норвезького газу до Польщі, при цьому Данія навмисно затягує погодження будівництва газопроводу «Північний потік-2», передає «Інтерфакс-Україна».

Данське агентство з охорони навколишнього середовища видало дозвіл на будівництво виходу газопроводу на сушу на східному узбережжі Данії. Регулятор ухвалив рішення 12 липня і розкрив на сайті проекту 18 липня.

Тепер данський газотранспортний оператор Energinet може перейти до наступного етапу – отримання дозволів від 13 муніципалітетів щодо сухопутної траси магістралі. Газопровід також потребує схвалення від Данського енергетичного агентства щодо морської ділянки в данських водах.

Водночас Данія вже кілька років не погоджує заявки оператора «Північного потоку 2» Nord Stream 2 AG на проходження морської магістралі в данських водах. Щоб затягнути розгляд заявок, влада Данії ухвалила спеціальний закон, що потребує погодження таких заявок міністерством закордонних справ країни.

Проект Baltic Pipe отримав друге дихання після схвалення в січні нового гранту ЄС в 215 млн євро на додачу до раніше вже виділених 51,8 млн євро.

Будівництво газопроводу потужністю 10 млрд куб. м на рік має розпочатися наступного року, а його завершення очікується до жовтня 2022 року. У цей же час закінчується газовий контракт Польщі з «Газпромом».

Як повідомлялося, «Газпром» розраховує, що Данія цієї осені надасть дозвіл будувати «Північний потік-2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті