Відсьогодні подорожчала реєстрація торгової марки

Відсьогодні подорожчала реєстрація торгової марки

Захищати інтелектуальну власність стало від 2 до 8 разів дорожче

Відсьогодні подорожчала реєстрація торгової марки
Фото: pixabay.com

Відсьогодні, з набранням чинності відповідної Постанови Кабінету міністрів №496 від 12 червня 2019 року, змінено розміри та порядок сплати зборів за підготовку до державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір. 

Як пояснила Mind керівниця практики інтелектуальної власності адвокатського об'єднання LawWhales Каріна Лютенко, після набрання чинності постанови, захищати інтелектуальну власність стало від 2 до 8 разів дорожче, залежно від об’єкта.

Задля початку бізнесу та реєстрації торгової марки (ТМ) доведеться зібрати ряд документів. Ціни залежатимуть від виду діяльності та кількості класів за якими буде зареєстровано ТМ.

Так, наприклад, якщо підприємець вирішив створити бізнес з вибобництва низькокалорійних десертів а також відкрити маленьке кафе тз продукцією «на виніс», то йому доведеться зареєструвати:

  • свідоцтво на торговельну марку, яка буде розміщена на вивісці, упаковці, бланках, стане основою для домену, сторінок у соцмережах, за якими вас впізнаватимуть клієнти – 9 285 грн (подача на реєстрацію у 2 класах – для десертів та для діяльності кафе – 8 000 грн; публікація коштуватиме 1285 грн);
  • патент на корисну модель на спосіб виготовлення продукції (щоб продемонструвати потенційним інвесторам серйозність вашого бізнесу, для престижу, щоб забороняти іншим робити такі ж продукти) – 3917 грн (заявка – 2400 грн, публікація – 617 грн, підтримання чинності за перший рік дії патенту – 900 грн);
  • патент на промисловий зразок для вашої оригінальної упаковки у 3-х варіантах 3817 грн (2000 грн заявка, 1517 грн публікація, 300 грн підтримання чинності за перший рік дії патенту).

Тобто, тільки на старті потрібно буде зарезервувати 17 019 грн для інтелектуальної вланості (це додатково до операційних витрат). Додатково патенти вимагають щорічного підтримання чинності, а дію свідоцтва на ТМ кожні 10 років потрібно продовжувати, що також коштує грошей.

Розширений коментар експерта читайте у матеріалі «Подорожчання ТМ: 7 способів захистити вашу інтелектуальну власність і не збанкрутувати».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло