АМПУ та Одеська міськрада облаштує альтернативний під'їзд у Одеський порт

АМПУ та Одеська міськрада облаштує альтернативний під'їзд у Одеський порт

В даний час функціонує тільки один в'їзд на територію порту для великовантажного транспорту

АМПУ та Одеська міськрада облаштує альтернативний під'їзд у Одеський порт
Фото: uspa.gov.ua

Адміністрація морських портів України (АМПУ) і Одеська міськрада створили робочу групу з метою будівництва альтернативної дороги, яка повинна з'єднати об'їзну дорогу Одеси з магістральним шляхопроводом Одеського морського порту в об'їзд житлових кварталів міста. Про це повідомляє прес-служба АМПУ.

У портової адміністрації наполягають: однією з головних умов проекту має стати наявність альтернативного в'їзду в порт за межами житлових кварталів, який не належатиме приватній компанії.

В даний час функціонує тільки один в'їзд на територію порту для великовантажного транспорту, який проходить по приватній території.

Як відзначають в АМПУ, президент Володимир Зеленський вважає таку ситуацію неприпустимою, вважаючи, що це створює монополію, яка шкодить великій кількості підприємців.

«Наша позиція однозначна і принципова: у Одеському порті повинен бути вільний альтернативний автомобільний в'їзд. Наші партнери по переговорах в особі представників міської влади піднімають питання про фінансування будівництва альтернативної дороги. Ми готові розглянути питання про інвестування такого проекту, зокрема, і за рахунок дивідендів АМПУ, але за умови: контроль за підтримкою дороги в експлуатаційному стані візьме на себе або міська влада, або АМПУ. але ні в якому разі це не має бути приватна структура «, – прокоментував проблему в.о. голови АМПУ Райвис Вецкаганс.

Представники адміністрації Одеського морпорту також відзначають, що питання виведення потоків великовантажного транспорту за межі житлової забудови повинен вирішуватися комплексно і включати три складові: будівництво альтернативної дороги, з'єднання транспортної магістралі Одеського морпорту з цією дорогою, а також будівництво спеціальної накопичувальної демпферного майданчика для відстою автотранспорту в очікуванні проїзду в порт.

На нараді в мерії сторони створили робочу групу для розробки «дорожньої карти» вирішення проблеми облаштування альтернативного в'їзду на територію порту, зняття соціальної напруженості, викликаної його відсутністю. Найближче засідання комісії відбудеться наступного тижня.

Асоціація міжнародних експедиторів України (АМЕУ) закликала ринок об'єднати зусилля для вирішенняпроблеми безперешкодного проїзду автотранспорту і вільного доступу вантажів в Одеський морський торговий порт.

Нагадаємо: нещодавно АМПУ почала днопоглиблення на двох водосховищах – Кременчуцькому та Кам'янському.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію