«Укрзалізниця» не змогла оскаржити продаж боргів перед «Промінвестбанком» в Верховному суді

«Укрзалізниця» не змогла оскаржити продаж боргів перед «Промінвестбанком» в Верховному суді

Верховний суд відхилив касацію

Цей матеріал також доступний російською
«Укрзалізниця» не змогла оскаржити продаж боргів перед 	«Промінвестбанком» в Верховному суді
Фото: УНІАН

Верховний суд скасував касаційну скаргу АТ «Укрзалізниця» на рішення Господарського суду Києва  та постанову Північного апеляційного господарського суду про передачу «Промінвестбанком» кредитних договорів з «Укрзалізницею» компанії VR Global Partners. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Касаційну скаргу (позивача)... залишити без задоволення. Рішення Господарського суду  Києва від 20 грудня 2018 року та постанову Північного апеляційного господарського суду від 8 квітня 2019 року... залишити без змін», –  цитує видання постанову від 2 липня 2019 року.

Як відомо, у березні 2019 року Північний  апеляційний госпсуд задовольнив заяву «Промінвестбанку» , в якій останній просить залучити VR Global Partners як його правонаступника у справі за позовом до  «Укрзалізниці», а також замінити його на компанію VR Global Partners в якості правонаступника за позовом «Укрзалізниці» до «Промінвестбанку» про визнання недійсним відкриття кредитної лінії 2012 року.

Такі дії банк мотивував тим, що VR Global Partners є його правонаступником на підставі договору купівлі-продажу прав вимоги від 22 лютого 2019 року.

В 2011-2012 рр. декілька територіальних підрозділів компанії «Укрзалізниця, в тому числі «Південна залізниця» та «Південно-Західна залізниця», залучили в «Промінвестбанку» низку кредитних ліній на загальну суму більше $300 млн.

У травні 2017 року «Укрзалізниця» звернулась до уряду, НБУ та  РНБО з проханням пояснити, чи потрапляє під дію рішення РНБО проведення ПАО «Укрзалізниця» операцій з погашення зобов’язань по кредитних договорах договорах, отриманих в банках з санаційного списку.

У листопаді 2017 року Вищий госпсуд  скасував стягнення з «Укрзалізниці»  $12,5 млн заборгованості на користь «Промінвестбанку», але у 2018 році «Промінвестбанк» подав низку нових позовів до  «Укрзалізниці» про стягнення  боргів на загальну суму в $157 млн и 1,5 млрд грн.

16 травня 2017 року п’ятий президент  Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про  застосування на рік санкцій до п’яти банків з російським капіталом: ПАТ «Сбєрбанк», ПАТ «ВіЕс Банк», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» ( «Промінвестбанк», ПІБ), ПАТ «ВТБ Банк», ПАТ «БМ Банк». Цими санкціями накладалася заборона на вивезення капіталу за межі України на користь пов’язаних із даними банками осіб. Пізніше на виконання рішення РНБО від 1 травня 2018 року НБУ подовжило ці санкції по відношенню до «Сбєрбанку», «Промінвестбанку», «ВТБ Банку» та «БМ Банку».

VR Capital Group було утворено 1999 року екс-партнером «Ренесанс Капітал» Ричардом Дітцем (Richard Deitz). Має офіси в Лондоні, Нью-Йорку та Москві, а також представлена в Буенос-Айресі та є тримачем євробондів «Укрзалізниці».

Нагадаємо також, що «Укрзалізниця» виступила проти кулуарного продажу її боргу «Промінвестбанком» третій стороні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію